Sjajan Alilović i Veszprem očitali još jednu rukometnu lekciju, Vardar siguran protiv Vojvodine

Zvonka Keliš, Danijela Lemaić • ponedjeljak, 09.02.2015.

Mađarski Veszprem ovoga je ponedjeljka zakoračio u susret 13. kola SEHA GSS lige te je pritom pred svojim navijačima, nošen itekako raspoloženim Mirkom Alilovićem, očitao još jednu rukometnu lekciju, ovoga puta banjalučkom Borcu. Momčad Vardara je, pak, također na svom terenu, upisala slavlje, a nakon poraza od PPD Zagreba protekle subote, bila je bila od Vojvodine.

MKB-MVM Veszprem - Borac 32:18 (17:10)

Momčad Veszprema nakon uvjerljivog slavlja nad Nexeom u svojoj je Veszprem Areni u sklopu 13. kola SEHA GSS lige ugostila ekipu Borca iz Banja Luke. Momčad Borca nije imala snage nositi se s tempom mađarske ekipe koja je tako bez prevelikih problema nastavila pobjednički niz u regionalnoj ligi.

Susret otvara Veszprem s tri uzastopna pogotka za početnih 3:0, a post od pogodaka kod Borca prekida Stefan Janković za 1:3. No, Mađari su nastavili graditi prednost, naime, u 11. minuti krenula je velika 7-0 serija koja je ostavila momke iz Banja Luke na minus devet (3:12). Borac je bio bez gola punih deset minuta, a do odlaska na odmor preko Jankovića i Milana Đukića smanjio je zaostatak tek na 10:17.

Uvodne minute drugoga poluvremena nisu donijele nikakve promjene stoga je Veszprem već nakon 12 minuta igre u drugome dijelu imao velikih +14 (26:12). Smanjio je tu prednost Srđan Trivundža na 14:26, ali raspoloženi Momir Ilić i Petar Gulyas vraćaju mađarsku momčad u vodstvo od 16 golova razlike (30:14) samo pet minuta prije kraja dvoboja. Do kraja susreta Veszprem je usporio tempo i omogućio Borcu da smanji na 18:31, no konačnih 32:18 postavlja Ilić sa zvukom sirene. U redovima Veszprema istaknuo se Momir Ilić s osam pogodaka, njih pet dodao je Petar Gulyas, Renato Sulić nije se upisao na listu strijelaca, dok je Mirko Alilović na vratima sakupio 20 obrana. Najefikasniji kod Borca bio je Stefan Janković sa šest zgoditaka, jedan manje upisao je Milan Đukić, a vratarski tandem Abadžić-Jokanović obranio je sedam lopti.

Vardar - Vojvodina 30:26 (15:13)

U sklopu uranjene utakmice 18. kola SEHA GSS lige Vardar je u svom trećem uzastopnom susretu snage odmjerio s ekipom Vojvodine. Tako su se Makedonci nakon slavlja nad Meškov Brestom te poraza od PPD Zagreba vratili pobjedama. Vojvodina, pak, nakon velike borbe s Metalurgom i podjele bodova, nije uspjela u gostima u Skoplju sakupiti nove regionalne bodove.

Poveli su gosti odmah na startu te su se lagano odvojili od svog suparnika koji ubrzo poravnava rezultat nakon čega kreće dobra borba u Skoplju. Uspjela se Vojvodina, međutim, do 13. minute susreta odvojiti i na +2 (7:5), no netom kasnije domaćin još jednom izjednačuje rezultat da bi polako, ali sigurno prešao u vodstvo te osigurao sigurnih 12:9. Do odlaska na odmor gostujuća momčad smanjuje svoj zaostatak na minus dva (13:15).

Uvodne minute nastavka donijele su dobru igru Vojvodine koja lijepo puše za vrat svom suparniku (16:17), no makedonska momčad se još jednom odvaja na sigurniju prednost (20:17). Prednost od četiri pogotka Vardar čuva i u narednim trenucima da bi u završnici susreta osigurao i +5 (28.23),a na koncu aktualni se regionalni prvak pobjedama vraća domaćim slavljem nad Vojvodinom 30:26. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Stefan Terzić s pet postignutih pogodaka, Igor Karačić dodao je njih tri, Strahinja Milić i Arpad Šterbik sakupili su zajedno 12 obrana, dok je najbolji kod Vojvodine bio Milan Jovanović sa šest golova, a Luka Arsenić i Miroslav Kocić obranili su 11 lopti.

• serieA10.02.2015. u 14:43
    dobro se i držala vojvodina a veszprem je u ovoj ligi priča za sebe, lako se razbraniti kada nema izrađenih akcija nego samo preostaje forsiranje protiv čvrste obrane,,mirko nije svijetska klasa ali ako obrana funkcionira obranit će on svoje
    serieA
  • Obrisan korisnik10.02.2015. u 14:17
    Lako se protiv borca kurčiti. Kad treba skidati po 15 lopti protiv francuza, španjolaca, danaca ili poljaka, onda ga nikad nema.
  • ALGHAZANTH10.02.2015. u 12:24
    Treba ga ostaviti da brani za klub a u reprezentaciju zvati samo one koji su tempirali formu.
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik10.02.2015. u 11:50
    Alilović već zadnjih par sezona nakon velikih natjecanja odlično brani u klubu, očito mu forma nije bas tempirana...