SEHA GSS liga, 13. kolo, 03.12.2014, 19:30 h
Vojvodina 23:28 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši u Novome Sadu sigurno slavili nad ekipom Vojvodine

Zvonka Keliš • srijeda, 03.12.2014.

Momčad PPD Zagreba u uranjenom je susretu 13. kola SEHA GSS lige stigla u goste ekipi Vojvodine koja je pred svojim navijačima nakon povijesnog uspjeha kluba u Europi pružila dobar otpor, no nakon zanimljivih 60 minuta u Novome Sadu slavlje i novi regionalni bodovi pripali su Zagrebašima.

Vojvodina - PPD Zagreb 23:28 (9:10)

13. kolo SEHA GSS lige
NOVI SAD - Dvorana Slana Bara, Gledatelja: 500
Suci: Krstić/Ljubič

Vojvodina: Kocić (6 obrana), Arsenić, Perović (2 obrane); Živković 2, Orbović, Todorović, Elezović 6, Marjanović 1, Smiljanić, Ranisavljević, Jovanović, Lazović, Nikolić 7, Stanković 2, Bećirović, Datukashvili 5
Trener: Đorđe Ćirković

PPD Zagreb: Ivić (10 obrana), Stevanović; Mihić 3, Brozović 3, Stepančić 4, Čelica 3, Šebetić, Raković, Horvat 4, Šušnja, J. Valčić 3, T. Valčić, Mandalinić 1, Obranović 3, Vuglač 3, Kovačević 1
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Vojvodina: 1/2; PPD Zagreb: -
Isključenja: Vojvodina: 14 min.; PPD Zagreb: 14 min.

U uranjenom susretu 13. kola SEHA GSS lige snage su u dvorani Slana Bara u Novome Sadu odmjerile ekipe PPD Zagreba i Vojvodine. Nakon što su Zagrebaši u prvom regionalnom međusobnom susretu bolji bili od ekipe Vojvodine na svom terenu s 29:24, vrijeme je bilo za novi dvoboj ove dvije ekipe. Zagrebački Lavovi susret će zasigurno iskoristiti za uigravanje pred novi važan europski dvoboj, sljedećeg utorka s PSG-om u zagrebačkoj Areni, dok će se rukometaši Vojvodine željeti nastaviti prikazivati u dobrom svjetlu pred svojom publikom nakon osiguravanja grupne faze Kupa EHF.

Trener PPD Zagreba Veselin Vujović u susret je od uvodne minute poslao Filipa Ivića među vratnicama, dok su se ispred njega našli kapetan Zlatko Horvat, kao i Antonijo Kovačević, Josip Valčić, Sandro Obranović, Ilija Brozović te Luka Stepančić.

Iako gosti susret otvaraju uvodnim 2:0 vodstvom za kojeg zaslužni bivaju Brozović i Stepančić, domaćin se vrlo brzo zagrijava i do 12. minute susreta poravnava rezultat na 3:3. Uslijedila je potom igra gol za gol te se tek u završnici prvoga dijela gostujuća momčad uspijeva nanovo odvojiti. Lovro Mihić i novi igrač PPD Zagreba Duško Čelica odvode hrvatskog prvaka na 7:5, no domaća se momčad ne predaj te ubrzo još jednom izjednačuje. Do odlaska na odmor ponovno kreće igra gol za gol, no na predah se ipak odlazi s minimalnim vodstvom PPD Zagreba (10:9).

Uvodne minute nastavka dobro otvaraju gostujući rukometaši koji preko Čelice i Stepančića odlaze na +4 da bi na drugoj strani odgovor odmah ponudio Zoran Nikolić za smanjenje domaćeg zaostatka na minus dva. Uspjeli su Zagrebaši potom i povećati svoju prednost na 16:11 da bi sredinom poluvremena osigurali vodstvo 21:17.

Stečenu prednost Vujovićevi momci održavaju i u završnici dvoboja, raspoložen je tada i Mario Vuglač, a po prvi puta nakon više od sedam mjeseci u igru ulazi i u strijelce se upisuje i Stipe Mandalinić koji postavlja Zagrebovih 27:22. Na kraju PPD Zagreb biva bolji 28:23 te upisuje svoje osmo ovosezonsko regionalno slavlje.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Luka Stepančić i Zlatko Horvat s po četiri gola, Filip Ivić sakupio je deset obrana, dok je najbolji kod Vojvodine bio Zoran Nikolić sa sedam golova, njih šest dodao je Uroš Elezović, a vratari Miroslav Kocić i Bojan Perović obranili su osam lopti.