Popovićev Himki i Paris Levallois do malih prednosti u prvim susretima osmine finala

Branimir Korać • utorak, 03.03.2015.

Odigrana su prva dva susreta osmine finala Eurokupa i oba su donijela tijesne završnice. Himki je to mogao i izbjeći, imao je čak 24 poena prednosti, ali ih je prokockao...

Zenit - Himki 84:86

Košarkaši Himkija ispustili su čak 24 poena prednosti na gostovanju kod Zenita. Mogli su pitanje prolaza riješiti već u prvoj utakmici, međutim na uzvrat umjesto visoke prednosti, odnose malih plus dva - 86:84.

Međutim, to je još uvijek dobar rezultat za momčad Rimasa Kurtinaitisa, ipak je Himki domaćin u uzvratu i na svom parketu treba sačuvati ovu malu prednost.

U završnici prvog poluvremena stvari su izgledale vrlo loše za Zenit koji je zaostajao čak 49:25, no polako je smanjivao zaostatak i u konačnici može biti zadovoljan s ovakvim porazom.

"Osjećaji su pomiješani. Prvo poluvrijeme bilo je užasno, nismo igrali dobro niti u obrani, niti u napadu i ne mogu reći zbog čega se to dogodilo. Znat ćemo nakon što obavimo video analizu. Drugo poluvrijeme bilo je potpuno drugačije i uspjeli smo se vratiti te zahvaljujući navijačima doći na samo dva poena razlike", rekao je Artem Vihrov.

Po 16 poena kod domaćina ubacili su upravo Vihrov (6/11), Dmitrij Kulagin (6/11, pet asistencija) i Kyle Landry (5/14, deset skokova). Kod gostiju Tyrese Rice ubacio je 22 poena (9/19) uz šest asistencija dok su po 11 poena dodali Ruslan Pateev (5/5, pet skokova) i Petteri Koponen (5/12, sedam asistencija), a Marko Popović je za 17 minuta ubacio šest poena (1/3 za tri) uz dva skoka i dvije asistencije.

Paris Levallois - Turow 74:71

Sve ostaje otvoreno i u dvoboju između Paris Levalloisa i Turowa. Parižani nisu uspjeli na svom parketu ostvariti značajniju prednost i na gostovanje u Poljsku odnose malih 74:71.

Turow je mogao i bolje proći uz malo više taktičke discipline i manje ispucanih šuteva za tricu koja ga baš i nije služila. Momčad Miodraga Rajkovića za tri poena šutirala je 6/31 i previše napada je prosula.

U domaćem sastavu Giovan Oniangue ubacio je 12 poena (5/10) uz pet asistencija, a Blake Schilb dodao je 11 poena (4/14) uz pet skokova. Kod Turowa Mardy Collins ubacio je 15 poena (6/17), uhvatio 13 skokova i podijelio sedam asistencija dok je Damian Kulig dodao 12 poena (5/12) uz devet skokova.