Bez promjena na vrhu ljestvice, Kopljarova četiri gola u pobjedi Parižana

Mihaela Bradovski • četvrtak, 12.03.2015.

Susreti 18. kola LNH nisu ponudili nikakva iznenađenja. Očekivane pobjede upisali su klubovi iz vrha, a u pobjedi PSG-a protiv Nimesa Marko Kopljar dao je doprinos s četiri pogotka...

Lider uspješan na neugodnom gostovanju

Montpellier je uspješno odradio gostovanje kod Tremblaya i stigao do pobjede 33:28. Ovom pobjedom zadržao je drugoplasirani PSG na tri boda razlike i ključeve naslova prvaka drži u svojim rukama.

Domaćinu je za pobjedu trebala puno veća podrška vratara, Aljoša Rezar stajao je na golu, međutim upisao je samo sedam obrana dok su vratari Montpelliera imali ukupno dvostruko više.

Susret je protekao u potpunoj kontroli rezultata gostiju koji su imali prednost od pete minute kada su poveli s 3:2, pa sve do samog kraja. Već u prvom poluvremenu prednost je bila i visokih pet golova razlike, a najbliže što je Tremblay uspio doći bilo je na minus tri, bliže od toga nije išlo.

Arnaud Siffert ubilježio je 11 obrana, a realizacijom su se istaknuli Michael Guigou s osam golova i stopostotnim učinkom te Jure Dolenec sa šest golova. Kod domaćina osam pogodaka postigao je Mathieu Drouhin.

Parižani uvjerljivi protiv Nimesa

Nikakvih problema nije imao prvi pratitelj Montpelliera, momčad PSG-a. Parižani su se iskupili za prošlotjedni kiks u Toulouseu visokom domaćom pobjedom protiv Nimesa.

Nimes je u zadnje vrijeme odigrao nekoliko odličnih utakmica, u gostima je svladao Tremblay i Toulouse, a u prošlom kolu u posljednjim trenucima upisao je poraz u Dunkerqueu.

No u Parizu nije imao šanse. Nakon što je domaćin pritisnuo gas i otvorio drugo poluvrijeme sa 7:2 za bijeg na 23:16, Nimes se više nije mogao oporaviti i PSG je mirno otplovio do pobjede.

Mikkel Hansen bio je prvo ime susreta s devet golova, a Fahrudin Melić dodao je sedam. Hrvatski igrači postigli su ukupno šest golova - Marko Kopljar 4/5, Jakov Gojun 1/1, a Igor Vori 1/2. U redovima Nimesa veteran Guillaume Saurina bio je strijelac sedam puta.

Još jedan dobar nastup Šunjića

Još jednu dobru večer imao je na vratima Creteila Mate Šunjić koji je s 12 obrana dao doprinos u tijesnoj pobjedi protiv Serdarušićevog Aixa. Sredinom drugog poluvremena Aix je imao prednost od tri gola, ali ju je prokockao i domaćin je na kraju slavio. Uz dobrog Šunjića, ponovno je dobar bio i Hugo Descat sa sedam golova, a Aixu nije pomoglo devet golova Mickaëla Illesa.

Posljednjeplasirani Istres nije uspio doći do iznenađenja kod Cessona. Kvalitetniji domaćin napokon je prekinuo niz poraza i upisao pobjedu 29:21 uz pet golova Damira Batinovića, sedam Jeremyja Sutyja i čak 16 obrana Mickaela Robina. Istres je najistaknutijeg pojedinca imao u Merlinu Rosieru s pet golova.

Dunkerque je susret protiv Selestata uveo u svoje vode, odradio utakmicu čvrstih obrana na mali broj golova i stigao do pobjede. Za to mu je bio potreban i raspoložen vratar, a imao ga je u Williamu Annotelu koji je skupio čak 18 obrana. Podbacio je njegov glavni adut Baptiste Butto s jednim golom iz pet pokušaja, ali zato nije Žarko Pejović koji je zabio šest golova, jednako kao Rudy Seri kod Selestata.

Domaću pobjedu upisao je Nantes protiv Toulousea koji nije spojio dva iznenađenja. Nakon dobre utakmice i remija protiv PSG-a, u Nantesu je poražen 31:29 protiv domaćina kojeg je po običaju predvodio Valero Rivera sa sedam golova. Jerome Fernandez i Pierrick Chelle jednaki broj golova postigli du kod gostiju.