SEHA GSS liga, 17. kolo, 11.03.2015.
Vojvodina
Vojvodina 24:35 Meškov Brest
Meškov Brest

Meškov Brest slavljem u Novom Sadu potvrdio treće mjesto na tablici uoči završnog turnira SEHA lige

Danijela Lemaić • srijeda, 11.03.2015.

Momčad Meškov Bresta ove je srijede u sklopu 18. kola SEHA Gazprom South Stream lige gostovala kod ekipe Vojvodine protiv koje je tražila nova tri regionalna boda koja bi joj osigurala treću poziciju uoči završnog turnira. Iako se u prvom poluvremenu domaći sastav dobro držao uz bok Bjelorusima, u drugom dijelu utakmice presudilo je iskustvo momaka iz Bresta koje im je donijelo novo regionalno slavlje.

U Novi Sad su ove srijede doputovali rukometaši Meškov Bresta kako bi odigrali pretposljednju utakmicu regularnog dijela SEHA GSS lige, a snage su odmjerili s igračima Vojvodine. S druge strane, pak, domaćoj ekipi to je posljednja utakmica sezone u Ligi koju će zaključiti s najmanje osmim mjestom. U prvom dijelu dvoboja Vojvodina je držala utakmicu u izjednačenom tonu, a tek se u drugom poluvremenu Meškov Brest odvojio od protivnika i osigurao uvjerljivo slavlje vrijedno trećeg mjesta na tablici prije početka završnog turnira u Veszpremu.

Utakmica je započela u vrlo izjednačenom tonu, a do prvog većeg odvajanja došlo je u osmoj minuti kada gosti preko Rastka Stojkovića i Dzainisa Rutenke odlaze na +3 (5:2). No, domaći momci nisu se predali te su ubrzo poravnali rezultat na 5:5. Bjelorusi nikako nisu mogli uloviti pravi tempo igre, dok je Vojvodina pokazala veliku želju za borbom te je čak u 20. minuti stigla do prvog vodstva (9:8), a kasnije i povela s dva zgoditka više (12:10). Probudili su se tada momci Željka Babića i stvorili seriju 4-0 kojom su ponovno poveli 14:12, a ta se razlika zadržala i do odlaska na odmor (16:14).

U nastavak susreta bolje ulazi Meškov Brest koji s dva nova zgoditka Rutenke odlazi na +4 (18:14), a deset minuta kasnije Ljubo Vukić odvodi gostujuću ekipu na dodatnih šest golova prednosti (21:15). No, Vojvodina se nije lako predala i pokušala je smanjiti zaostatak, a u tome je uspjela sredinom drugog poluvremena kada je mini serijom 3-0 smanjila minus na 20:23. No tu je i stao domaći napad koji više nije imao rješenja za bjelorusku obranu, a Meškov Brest je nastavio s građenjem prednosti. Tako su gostujući rukometaši u posljednjih pet minuta dvoboja ušli s +10 (31:21), a po isteku 60. minute na semaforu je stajalo 35:24.

Najbolji je kod Meškov Bresta bio Dzainis Rutenka s devet pogodaka, njih pet dodao je Simon Razgor, tri je zabio Ivan Karačić. Ljubo Vukić na listu strijelaca upisao se dva puta, dok je na vratima Ivan Pešić sakupio deset obrana. U redovima Vojvodine istaknuo se Nikola Arsenić sa sedam zgoditaka, dva manje dodao je Miloš Orbović, a čuvar mreže Miroslav Kocić obranio je šest lopti.