Nexe Našice 25:19 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

Nexe slavljem nad Červarovim Metalurgom korak bliže završnom turniru SEHA lige

Danijela Lemaić • srijeda, 04.03.2015.

Rukometaši našičkog Nexea ove su srijede u svojoj dvorani ugostili momčad Metalurga s kojom su se izravno sukobili za šestu poziciju na tablici SEHA GSS lige, a koja vodi na završni turnir lige. Domaći momci pokazali su veliku želju za pobjedom te su nošeni podrškom s tribina stigli do uvjerljive pobjede i preuzeli Metalurgu šesto mjesto na ljestvici.

Nexe - Metalurg 25:19 (12:10)

17. kolo SEHA GSS liga:
NAŠICE - ŠD Kralj Tomislav
Suci: A. Konjičanin/D. Konjičanin (BiH)

Nexe: Lelić (4 obrane), Juzbašić (6 obrana); Gadža, Crnić 2, Mrđenović 1, Barišić Jaman 1, Tomas, Jurjević 3, Sokolić 3, Nuić, Božić Pavletić 3, Sakić 1, Vegar, Oroz 5, Celebi 5, Herceg 1
Trener: Zdenko Kordi

Metalurg: Efendrić (1 obrana), Mitrevski (6 obrana); Golubović 1, Ojleski, Boj. Madjovski, Kosteski 2, Manaskov 5, Buvinić 3, Mitrevski, Kukoski 1, Krstevski, Borj. Madjovski 1, Vojvodić 1, Peševski 1, Đukić 1, Vrgoč, Stojanović 3
Trener: Lino Červar

Sedmerci: Nexe : 2/2; Metalurg: 1/4
Isključenja: Nexe : 8 min.; Metalurg: 6 min.

Hrvatski viceprvak u sklopu 17. kola SEHA Gazprom South Stream lige snage je odmjerio s makedonskim prvakom s kojim se bori za šesto mjesto na tablici koje vodi na završni turnir Lige u Veszprem. Igrači Zdenka Kordija uoči dvoboja znali su da ih očekuje težak susret te da se Metalurg, unatoč problemima koji su iza njega, neće olako predati. S druge strane, pak, Metalurg je u Našice doputovao bez Filipa Taleskog i Marka Neloskog, ali je trener Lino Červar istaknuo kako će njegovi momci dat sve od sebe kako bi osigurali završni dio natjecanja. U vrlo zanimljivom dvoboju Nexe je pokazao iskustvo i želju za pobjedom te se u 35. minuti utakmice odvojio od protivnika koji nakon toga više nije imao snage vratiti u susret.

Nexeov strateg Kordi u prvi je napad u susretu poslao Marka Mrđenovića, Cana Celebija, Josipa Božića Pavletića, Tibora Jurjevića, Marina Vegara i Tomislava Nuića, dok je od prve minute svoje mjesto među vratnicama našao Perica Lelić.

Prvi pogodak na susretu stigao je u drugoj minuti kada siguran biva Darko Đukić za početno vodstvo gostiju, no ubrzo Božić Pavletić poravnava na 1:1. Uslijedila je potom igra pogodak za pogodak koja se zadržala sve do osme minute utakmice kada su domaći momci pojačali tempo te su preko Karla Oroza, Jurjevića i Celebija prešli u vodstvo +3 (6:3). Krenule su tada obrane vratara s obje strane stoga su mreže bile mirne punih pet minuta kada post od pogodaka prekida Žarko Peševski za 4:7.

Prebacili su tada u višu brzinu rukometaši Metalurga i pronašli rupe u domaćoj obrani te su stigli na samo dva zgoditka zaostatka (6:8), ali Nexe ništa nije prepustio slučaju i ponovno je prešao u vodstvo od četiri gola (10:6). Dobro izdanje našičke igre zadržalo se na terenu sve do 28. minute dvoboja kada je u domaće redove ušao pad koncentracije što su, pak, dobro iskoristili protivnici koji zgoditkom Radoslava Stojanovića na odmor odlaze sa samo dva pogotka manje (10:12).

U nastavak susreta odlično ulazi Nexe koji stvara seriju 3-0, a dobra obrana na čelu s Martinom Juzbašićem drži Metalurg bez gola šest minuta. Put do našičke mreže tada je pronašao Martin Manaskov koji biva siguran za 11:15, ali do sljedećeg pogotka Makedonci su čekali deset minuta. Naime, nošeni velikom podrškom s tribina rukometaši Nexea ponovno pojačavaju tempo i sa svakim novim napadom pronalaze rješenje za makedonsku obranu, dok gostima ne dopuštaju da skinu paučinu s našičke mreže stoga u posljednjih deset minuta utakmice Našičani ulaze s velikih +10 (23:13). Do samoga kraja dvoboja Metalurg je zaostatak uspio smanjiti tek na 19:25 što je ujedno bio i konačan rezultat.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Karlo Oroz i Can Celebi svaki s po pet pogodaka, a vratarski tandem Lelić-Juzbašić sakupio je deset obrana. Kod Metalurga se istaknuo Martin Manaskov s pet zgoditaka, dva manje dodali su Marko Buvinić i Radoslav Stojanović, dok je Nikola Mitrevski na golu zaustavio šest našičkih lopti.

• Obrisan korisnik05.03.2015. u 00:38
    Jel možda netko zna što je s Cindrićem, jel još uvijek u Metalurgu?
  • tomahawk9204.03.2015. u 23:04
    Nexe raste iz dana u dan,to najbolje pokazuju stabilne financije i ispunjena dvorana u Našicama. šteta samo da nemaju par mlađih igrača koji bi bili konkurentni za repku kao što ih ima varaždin,kuduz,horvat i domaći desni bek bi bili još veći hit za ovu ekipu..
    tomahawk92
  • narada10804.03.2015. u 22:30
    Bravo, Nexe. Treba grabiti momentum i iskoristit raspad Metalurga. Ali ipak oni još imaju utakmicu manje.
    narada108
  • Obrisan korisnik04.03.2015. u 22:14
    Bravo Našice! Drago mi je da igraju doma - to je dobro za klub, a i za navijače. I jedni i drugi su na dobitku i rezultati su odmah bolji.