SEHA GSS liga, 17. kolo, 03.03.2015, 18:00 h
RK Zagreb 30:25 Borac Banja Luka
Borac Banja Luka

Zagrebaši u nastavku slomili dobar otpor Borca za novo regionalno slavlje

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • utorak, 03.03.2015.

Rukometaši PPD Zagreba u svojoj su Kutiji šibica zaigrali u pretposljednjem regionalnom susretu uoči završnog turnira SEHA GSS lige. Ugostili su Zagrebaši banjalučki Borac koji se dobro držao u prvome poluvremenu, no zagrebački Lavovi lome otpor svog suparnika u nastavku susreta te osiguravaju konačno slavlje s pet pogodaka razlike.

PPD Zagreb - Borac 30:25 (14:14)

17. kolo SEHA GSS lige
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 293
Suci: Kolevski/Krkačev (Makedonija)

PPD Zagreb: Ivić (8 obrana), Stevanović (7 obrana); Mihić 4, Stepančić 3, Čelica 2, Čorić 2, Raković 2, Horvat 4, Šušnja 2, J. Vlačić 1, T. Valčić 1, Mandalinić 1, Obranović 3, Vuglač 4, Kovačević, Pavlović 1
Trener: Veselin Vujović

Borac: Hušić, Abadžić (6 obrana), Jokanović (1 obrana); Janković 5, Hercegovac, Vujović 6, Tešić 1, Mikić 1, Nježić, Obradović 4, Trivundža 4, Čelić, Šešić, Ćeranić, Đukić 4, Nikolić
Trener: Igor Rađenović

Sedmerci: PPD Zagreb: 1/1; Borac: 1/1
Isključenja: PPD Zagreb: 6 min.; Borac: 12 min.

Momčad PPD Zagreba u utorak je u svojoj Kutiji šibica u sklopu 17. kola SEHA GSS lige zakoračila i u svoj pretposljednji regionalni susret prije završnog turnira. Pred domaćim je navijačima snage odmjerila s ekipom banjalučkog Borca tek dva dana po porazu od Veszprema u Varaždinu. Dobro se u susretu držao Borac te je u prvih 30 minuta pružao vrlo dobar otpor svome suparniku, no hrvatski rukometni prvak u uvodnim minutama nastavka ubacuje u brzinu više te lomi susret u svoju korist da bi na koncu slavio s pet pogodaka razlike.

Trener Veselin Vujović u prvu je obranu u susretu poslao Filipa Ivića među vratnica, dok su se ispred njega našli Zlatko Horvat, Luka Stepančić, Leon Šušnja, Josip Valčić, Duško Čelica i Antonijo Kovačević, a s tribina su susret odgledali Luka Šebetić, Ilija Brozović i Lovro Šprem.

Borbeno je u susretu bilo od uvodne minute, naime, nakon što svoj prvi napad ne koriste gosti vrijeme je za pogodak Čelice i sigurnu obranu Ivića među domaćim vratnicama. No, nije trebalo dugo da Borac pronađe put do Zagrebove mreže, a sigurnim se tada pokazuje Srđan Trivundža nakon čega gostujuća momčad nastavlja u borbenom ritmu te pruža vrlo dobar otpor svome suparniku. Uz igru pogodak ta pogodak Borac puše za vrat svom domaćinu.

Iako se Zagrebaši odvajaju na minimalnu prednost, rukometaši iz Banja Luke ne dopuštaju im da se dodatno odvoje sve do završnice prvog poluvremena. Kapetan Horvat i iskusni Tonči Valčić odvode tada PPD Zagreb na 9:7, a u posljednjim minutama prvoga dijela Borac se nanovo vraća te poravnava na 13:13 da bi se na odmor otišlo s izjednačenih 14:14.

U nastavak susreta Zagreb ulazi s oporavljenikom nakon ozljede Domagojem Pavlovićem koji je s terena izbivao od kraja rujna kada se ozlijedio u susretu s Meškov Brestom, a priliku na terenu trener Vujović daje i svim preostalim igračima. Nakon što Lovro Mihić dobro otvara susreta te odvodi Zagreb na 15:14, do 40. minute Sandro Obranović,Pavlović, Mario Vuglač i Luka Raković osiguravaju svojoj momčadi prvu prednost od četiri pogotka (19:15).

Posto od pogodaka u redovima Borca prekidaju Davorin Vujović i Stefan Janković, no siguran je odmah na suprotnoj strani Mihić koji s tri vezana pogotka osigurava svojoj ekipi i prednost od pet pogodaka (22:17). Pridružuje mu se tada i Raković i Zagrebova prednost samo se povećava. Osigurali su tako Zagrebaši vodstvo 24:17, no s tri uzastopna pogotka Borac to smanjuje na minus četiri pri ulasku u završnicu dvoboja. Do samoga kraja Zagreb čuva stečenu prednost te upisuje slavlje 30:25.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Lovro Mihić, Zlatko Horvat i Mario Vuglač s po četiri postignuta pogotka, Ivan Stevanović sakupio je sedam obrana, Filip Ivić osam, dok je najbolji kod Borca bio Davorin Vujović sa šest golova, Stanko Abadžić obranio je šest lopti, a Petar Jokanović jednu .