Branimir Korać • nedjelja, 15.03.2015.

Subotnji program u Primeri zaključen je pobjedama Rayo Vallecana protiv Granade te Athletic Bilbaa na teškom gostovanju u Vigu kod Celte...

Rayo Vallecano preokretom u drugom poluvremenu stigao je do tri boda koja ga dodatno odmiču od ugrožene zone. Protiv Granade je dugo bio u rezultatskom minusu, ali se oporavio i slavio.

Gosti su neočekivano poveli već u sedmoj minuti preko Cordobe nakon dodavanja Rochine i sve do 65 minute Granada je imala u džepu vitalna tri boda.

Međutim, domaćin je uspio preokrenuti meč i doći do pobjede s dva pogotka Buena i jednim Embarbe.

Sjajnu utakmicu u posljednjem subotnjem susretu odigrali su Celta i Athletic Bilbao. Baski su slavili s 2:1 u posve otvorenom dvoboju punom prilika na obje strane.

Celta je bolje otvorila utakmicu, međutim propustila je nekoliko izglednih prilika prije nego je Athletic poveo. U 17. minuti kazneni udarac skrivio je Augusto Fernandez, a Aritz Aduriz zabija za 1:0.

Nakon pola sata igre Aduriz je opasno zaprijetio, ali njegov udarac glavom zaustavila je greda da bi vrlo brzo San Jose uspio pogoditi mrežu i povisiti na 2:0.

U drugom poluvremenu domaćin je činio sve da dođe do poravnanja, u 64. minuti smanjio je preko Orellane da bi u zadnjih pet minuta imao i brojčanu nadmoć koju nije iskoristio nakon što je isključen San Jose.