Primera, 27. kolo, 14.03.2015, 16:00 h
Espanyol
Espanyol 0:0 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Tvrda utakmica u Barceloni završila bez pobjednika, Atletico 45 minuta s čovjekom manje

Branimir Korać • subota, 14.03.2015.

Atletico Madrid odnosi bod s gostovanja u Barceloni kod Espanyola. U neefikasnom dvoboju Madriđani su igrali punih 45 minuta s igračem manje zbog isključenja Mirande na kraju prvog dijela...

Bez suspendiranog Marija Mandžukića s "plavušama" Torresom i Griezmannom u vrhu napada Atletico je nastupio kod Espanyola i nije uspio uzeti pobjedu. Večer ranije Valencia ga je preskočila na ljestvici nakon pobjede protiv Deportiva i Simeone je tražio pobjedu koja bi vratila njegovu momčad na treće mjesto.

Međutim nije baš išlo kako se nadao, utakmica je bila čvrsta i ne baš kvalitetna, ispresijecana prekršajima i s dosta pogrešnih dodavanja.

U prvih 15 minuta gosti su zaprijetili u dva navrata. Prvo je pucao Torres nakon ubačaja Kokea, ali Casilla je bio na mjestu, a odmah zatim prijetio je Koke, no neprecizno.

Do kraja prvog dijela tek jedno uzbuđenje pred vratima i to nakon što je Griezmann bio u vrlo dobroj poziciji, ali udarac nije bio dobar.

Kada se očekivao kraj prvog poluvremena, Miranda je išao visoko laktom i složio Abrahama na tlo, ozlijedio se i sam, ali to ga nije spasilo od izravnog crvenog kartona.

U drugom poluvremenu vrlo malo kvalitetnog nogometa, prilika još manje, a bliže pogotku bio je Atletico iako je imao igrača manje na travnjaku.

Casilla ipak nije morao po loptu u mrežu, završilo je 0:0 i Madriđani su se morali zadovoljiti bodom.

• Obrisan korisnik14.03.2015. u 20:07
    Ovo je vrlo vjerojatno oproštaj i predaja naslova prvaka za Atletico, jer osim sad već (pre)velikog zaostatka imaju i najteži raspored do kraja u odnosu na Barcelonu i Real M. Nakon ovog se Atletico može polako okrenuti borbi s Valenciom za treće mjesto i izravan ulazak u Ligu prvaka iduće sezone.
  • Obrisan korisnik14.03.2015. u 19:59