Branimir Korać • nedjelja, 15.03.2015.

Nedjeljni program u Primeri zaključen je susretom na Santiago Bernabeuu u kojem je Real Madrid ugostio Levante i s Lukom Modrićem na travnjaku od prve minute stigao do pobjede...

Nakon remija s Villarrealom te poraza od Athletic Bilbaa i Schalkea, Real Madrid tražio je pobjedu protiv Levantea uoči El Clasica i gostovanja na Camp Nouu.

Kao što je i najavljeno, priliku od prve minute dobio je Luka Modrić na kojem se, logično, još uvijek vidi da je dugo pauzirao, ali bez obzira na to, odigrao je vrlo dobru utakmicu. Sudjelovao je kod oba pogotka Real Madrida i podijelio niz dobrih lopti koje su otvarale napade Madriđana, posebno po desnoj strani preko Carvajala i Balea.

Već u petoj minuti Real Madrid bio je u prilici doći do pogotka. Modrić je povukao loptu, dao na rub 16 metara za Balea, a onda su uslijedila kratka dodavanja prema Benzemi i njegovo Ronaldu koji pogađa vratnicu.

U 19. minuti Real Madrid je ipak poveo. Nakon udarca Ronalda loptu je obrana gostiju uspjela izbiti s gol linije, ali ona je došla samo do Balea koji je sprema u mrežu i postiže pogodak nakon osam utakmica posta.

Deset minuta kasnije zatresla se greda Levanteovog gola nakon ubačaja Balea i loše zahvaćene lopte od strane Simaa da bi u 40. minuti Velšanin ipak uspio doći do novog pogotka.

Koliko god se Ronaldo trudio da dođe do pogotka, nije mogao, ovaj put njegov udarac na putu je zakačio Balea i završio u mreži za 2:0.

Najbolji trenutak drugog dijela svakako je fantastičan pokušaj petom Karima Benzeme nakon čega je lopta završila visoko na vratnici blizu mjesta koje se spaja s gredom.

Modrić je odradio više od najavljenih 60 minuta i igru je napustio u 78. minuti kada ga je zamijenio Illarramendi.

Almeria i Villarreal odigrali su bez pogodaka u susretu s dva crvena kartona. Almeria je ostala bez Maura dos Santosa u 40. minuti kada je srušio Giovanija kao posljednji igrač, ali u 55. minuti i Jaume Costa odlazi u svlačionicu zbog drugog žutog kartona.

Malaga je očekivano upisala pobjedu protiv slabe Cordobe slavivši s 2:0. Domaćin je oba pogotka postigao u drugom dijelu i to preko Juanmija u 48. i Amrabata u 84. minuti.

Problema nije bilo za Sevillu koja je slavila s laganih 3:0 protiv Elchea. Mario pašalić igru je napustio u 66. minuti, a dva pogotka za domaćina postigao je Bacca dok je jedan dodao Gameiro.