Duvnjakov Kiel nadigrao Vukovićev Lübbecke, Flensburg kiksao kod Erlangena

Davor Kovačević • srijeda, 18.03.2015.

Hrvatski dvoboj u u rukometnoj Bundesligi otišao je na stranu Domagoja Duvnjaka i njegovog Kiela protiv Drage Vukovića i Lübbeckea. Löwen se iskupio za europski poraz, a Flensburg je nastavio prosipati bodove. Uvjerljivi su bili Füchse i Magdeburg.

TuS N-Lübbecke – THW Kiel 24:31 (9:15)

Odlično obavljen posao za vikend u Flensburgu dopustio je rukometašima Kiela da maksimalno nagaze prije uzvrata, bez posebnog čuvanja za uzvrat s Flensburgom koji će vjerojatno biti samo formalnost. To za Kielove protivnike iz donjeg doma Bundeslige u pravilu znači i razbijanje, no Lübbecke je u posljednje dvije utakmice dobro namučio Kiel.

Da od tih scenarija ovog puta neće biti ništa dalo se razaznati već nakon 15-ak minuta igre. Domaćini su imali samo uvodno vodstvo od 1:0 i 2:1, a sve ostalo je proteklo u Kielovoj dominaciji koja je nakon +6 s poluvremena svoj vrhunac dosegla u 41. minuti kada su Zebre povele s najvećih 23:13.

Bio je ovo izravni obračun hrvatskih rukometaša, a i on je pripao Domagoju Duvnjaku koji je postigao tri gola za goste, dok je Drago Vuković ostao bez pogotka. Langhans je bio prvi strijelac Lübbeckea s osam golova, a Ekberg Kiela sa šest.

Rhein-Neckar Löwen – TSV GWD Minden 28:23 (14:12)

Osim što nisu imali pravo na krivi korak zbog mrtve prvenstvene utrke s Kielom, rukometaši Löwena morali su isprati gorak okus koji im je prošlog tjedna ostavio Szeged i praktički ga u Mannheimu ostavio bez četvrtfinala Liga prvaka, iako se još svi nadaju u podvig u Mađarskoj.

Minden je u Mannheim stigao kao momčad u zoni ispadanja, ali bez prevelikih nadanja da mogu nešto „ušićariti“. Nije bio daleko od toga, ali je u završnici presudila Löwenova kvaliteta koji je krenuo sa 6:2, da bi gosti već nakon šest minuta poništili tu prednost. Sa startom drugog poluvremena ponovno su se Lavovi odvojili, ovog puta na dotad najvećih +6 (19:13), ali nisu do kraja slomili Minden. Deset minuta prije kraja gosti su stigli na samo -2 (21:23), ali dalje od toga nisu mogli ni znali.

Jedan od ključnih ljudi svih Löwenovih uspjeha koji je kao i cijela momčad potpuno podbacio protiv Szegeda, Nicklas Landin, ovog je puta bio u puno boljem izdanju s 14 obrana. Krila Gensheimer i Groetzki predvodili su domaćine s po pet golova, Schäpsmeier Minden sa sedam, a Vortmann je na golu skupio 14 obrana.

HC Erlangen – SG Flensburg-Handewitt 22:22 (11:11)

Novi gostujući kiks napravili su rukometaši Flensburga. I to ni manje ni više nego kod pretposljednje ekipe Bundeslige, što je sve samo ne dobra uvertira prije puta u Kiel u lovu na nemoguću misiju. I sam Ljubo Vranješ je istaknuo važnost utakmice i dva boda koja su važna u borbi za treće mjesto, na kraju se Flensburg morao zadovoljiti jednim.

Ekipa koja je u susret s europskim prvakom ušla s četiri uzastopna poraza bila je potpuno ravnopravna, ako ne i bolja punih 50 minuta utakmice. Tada su domaćini prvi put poveli s dva gola razlike (19:17), da bi Flensburg odgovorio serijom 4-1. Erlangen je posljednjih 90 sekundi izjednačio na 22:22 i propustio posljednji napad za pobjedu.

Slab dan na vratima Flensburg imao je Andersson sa samo sedam obrana, Eggert i Jakobsson bili su najefikasniji s po šest golova. Katsigiannis je imao 12 uspješnih intervencija na golu Erlangena za kojeg je najviše golova zabio Rahmel, njih pet.

Lisice, Gladijatori i Melsungen uvjerljivi, Balingen u posljednjim trenucima

Füchse Berlin – HSG Wetzlar 32:24 (20:11)

Da kako sezona odmiče podižu svoju formu, još su jednom potvrdile berlinske Lisice čime su ponovno stigle u borbu za europske pozicije. U Berlinu je stradao Wetzlar koji je morao bez Ivana Balića, a bez šansi je ostao već nakon prvog poluvremena u kojem je ostao na velikih devet golova minusa. Ostatak utakmice protekao je u rutiniranom odrađivanju posla domaćih rukometaša.

Pevnov se istaknuo u domaćim redovima sa šest golova, Manaskov kod gostiju s osam koji sa svega sedam obrana svojih vratara nisu mogli bolje proći. Štochl je kod Füchsea obranio ukupno 13 udaraca.

SC Magdeburg – TBV Lemgo 36:24 (19:9)

Drugi poraz i najteži otkako ga je pruzeo Florian Kehrmann doživio je Lemgo. Na terenu na kojem se gotovo nitko nije naigrao, pogotovo kada se zna da se od Magdeburga očekivala prava reakcija nakon poraza u Hamburgu. Sve je bilo riješeno već u prvoj polovici utakmice kada su Gladijatori stvorili dvoznamenkastu prednost.

SG BBM Bietigheim – MT Melsungen 23:35 (12:16)

Najslabija momčad Bundeslige ostala je je bez ikakvog odgovora na raspoložene rukometaše Melsungena. Svega 20-ak minuta trajao je njihov otpor kada su u veliku seriju krenuli gostujući rukometaši, a ta serija zaustavila se na najvećih i konačnih +12.

HBW Balingen-Weilstetten – Bergischer HC 25:24 (13:13)

Do kraja neizvjesnu utakmicu odigrali su Balingen i Bergischer. Koliko neizvjesno reći će i to da su obje momčadi tek po jednom na utakmici imale vodstvo od dva gola. Gosti sa 17:15, a domaćini s 24:22 na samom kraju utakmice kada je Bergischer to poništio s dva uzastopna gola. Tada su ostali s igračem manje, a Balingen iskoristio prednost deset sekundi prije kraja kada je Vasilakis zabio za pobjedu.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913