Kiel uz raspoloženog Duvnjaka prošao izazov kod Magdeburga

Davor Kovačević • srijeda, 08.04.2015.

Ni jedan od najboljih domaćina Bundeslige nije se pokazao prevelikom preprekom za Kiel. Domagoj Duvnjak i društvo su bez prevelike muke riješili jedan od najzahtjevnijih gostujućih izazova koji im je ostao do kraja Prvenstva.

SC Magdeburg – THW Kiel 26:32 (12:16)

Magdeburg je bio posljedna stanica iz kategorije težih gdje se Kiel eventualno mogao poskliznuti na putu prema obrani naslova. Iz tog razloga taj je izazov nakon remija s Löwenom bio od velike važnosti, a Kiel je i drugi put ove sezone pokazao veliku nadmoć nad četvrtoplasiranom ekipom Bundeslige.

U izostanku Arona Palmarssona Domagoj Duvnjak je od samog starta pokazao da je spreman vući svoju momčad. Od prvih osam golova Kiela Duvnjak je postigao pet, a kada su se priključili Ekberg, Wiencek i Jicha, njemački je prvak vrlo brzo postao neuhvatljiv za Magdeburg. Početkom drugog poluvremena Kiel je na kontu imao i osam golova viška (20:12) i bilo je jasno da će im bodovit teško pobjeći. Magdeburg je pokušavao vratiti neizvjesnost utakmicu, čak i dijelom uspio u tome smanjivši na na 22:26 desetak minuta prije kraja, ali Kiel je ponovno odjurio.

Duvnjak je na koncu postao i najbolji strijelac utakmice sa sedam golova, Vujin je upisao šest, a Sonne-Hansen na vratima 11 obrana. Weber je kod Magdeburga svih šest golova postigao sa sedam metara, Natek i Grafenhorst su se pridružili s pet golova, a (po)najbolji vratarski dvojac Lige Green-Quenstedt prikupio deset obrana.

Füchse Berlin – TuS N-Lübbecke 30:30 (13:15)

Od dolaska Seada Hasanefendića na klupu Lübbeckea klub hrvatskih rukometaša Drage Vukovića i Nikole Blažička je i treću utakmicu ostao neporažen. Bod osiguran u Berlinu u posljednjoj sekundi donosi još malo potrebnog mira među Lübbeckeove redove.

I Füchse i Lübbecke su imali svojih razdoblja u prvom poluvremenu. Domaćin je bolje otvorio, vodio i s 12:9 u 20. minuti, ali na odmor je s +2 (15:13) otišao Lübbecke. U 40. minuti gosti su poveli i sa svojom najvećom razlikom na utakmici (21:18), ali u minute odluke Füchse je ušao s prednošću. Imale su Lisice 30:29 na samom kraju, ali sedmerac po isteku vremena za podjelu bodova realizirao je Langhans.

Upravo je Langhans bio najraspoloženiji u gostujućim redovima s osam pogodaka, Drago Vuković poentirao je četiri puta, a Blažičko upisao 13 obrana. Zachrisson je predvodio domaćine sa šest golova, a Stochl i Heinevetter su obranili 18 udaraca.

TSV GWD Minden – HBW Balingen-Weilstetten 31:24 (16:9)

Do treće pobjede u posljednje četiri utakmice koja ih je izvukla iz najugroženije zone stigli su rukometaši Mindena. Balingen se od početka nije imao čemu nadati pokraj raspoloženog domaćina koji je već u nepunih devet minuta zabio sedam golova, a primio dva. Nije Minden ništa usporio, do početka drugog dijela je povećao i na 19:10 i bez problema upisao važne bodove.

Svitlica je bio najefikasniji kod Mindena sa šest golova, Niemeyer i Doder dodali po pet, a Eijlers se uklopio u momčadsku predstavu s 14 obrana. Böhm i Đožić su bili najbolji kod gostiju sa šest golova kod kojih su vratari skupili sedam obrana, uključujući Ašaninove dvije.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913

• Perfect09.04.2015. u 09:04
    Ima li šta o današnjoj utakmici, recimo to da nema prijenosa na TV, recimo to da Zagreb prodaje gratis karte , recimo to da samo Zagreb može gledati rukomet i onda se opet pitaš ponovo i ponovo????? Kad se već jednom igraju ovakve utakmice, pa nije moguće, a očito je, da ih ne može gledati cijela... [više na forumu]