Premijer liga - Liga za prvaka, 1. kolo, 08.04.2015.
Nexe Našice 29:22 Dubrava
Dubrava

Nexe uvjerljivim slavljem nad Dubravom zakoračio u Ligu za prvaka

Zvonka Keliš • srijeda, 08.04.2015.

U zaostalom susretu prvoga kola Lige za prvaka hrvatski je viceprvak u Našicama ugostio momčad Dubrave koju je sigurno svladao sa sedam pogodaka razlike te se Nexe sada okreće hrvatskom derbiju u sklopu drugoga kola koji je na rasporedu sljedećeg utorka.

Momčadi Nexea i Dubrave u kasnijem terminu od ostalih zakoračile su u Ligu za prvaka, točnije, njeno prvo kolo. U Našicama je pred 800 navijača domaćin pokazao što sve zna te se do kraja prvoga poluvremena odvojio na +5 da bi do samoga kraja potvrdio uvjerljivo slavlje. Sljedeće kolo, pak, hrvatskog viceprvaka odvodi u goste hrvatskom prvaku PPD Zagrebu, dok će Dubrava ugostiti GRK Varaždin 1930.

Izjednačeno je u susretu bilo tek uvodnih sedam minuta nakon čega kreće odvajanje domaćina na 4:2, a potom i 7:3. Uspjela je tada Dubrava ubaciti u brzinu više te do završnice prvog dijela sustići svog suparnika na minus jedan (8:9), no nije uspjela i poravnati rezultat. Do odlaska na odmor domaća se momčad nanovo odvaja na sigurniju prednost te upisuje vodstvo 16:11.

Nastavak susreta donosi i nastavak domaće serije pogodaka s kraja prvoga poluvremena stoga Nexe odlazi i na odličnih 20:11. Vrlo dobru prednost domaći rukometaši samo održavaju u narednim minutama p tako odlaze i na 27:17. Na koncu Nexe upisuje prvo slavlje u domaćem prvenstvu (29:22), dok se Dubrava kući vraća bez prvih bodova.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Tomislav Nuić s pet postignutih pogodaka, Can Celebi dodao je njih četiri, Perica Lelić sakupio je deset obrana, Edi Vešligaj jednu, dok su najbolji kod Dubrave bili Ivan Dumenčić i Žarko Čurić s po četiri gola, Igor Totić zaustavio je pet lopti, a Domagoj Grahovac šest.