Premijer liga - Liga za prvaka, 1. kolo, 01.04.2015, 19:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 37:17 Umag
Umag

Zagrebaši uvjerljivim slavljem nad Umagom krenuli u obranu naslova hrvatskog prvaka

Iz Kutije šibica:Danijela Lemaić • srijeda, 01.04.2015.

Rukometaši PPD Zagreba nakon osvojenog trećeg mjesta u SEHA Gazprom ligi okrenuli su se domaćem prvenstvu te su u sklopu prvog kola Lige za prvaka u svojoj Kutiji šibica ugostili rukometaše Umaga. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu, dok su u nastavku Zagrebaši osigurali slavlje s 20 pogodaka razlike.

PPD Zagreb - Umag 37:17 (18:6)

1. kolo Lige za prvaka:
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja:153
Suci: Kober/Sunjako

PPD Zagreb: Ivić (7 obrana), Stevanović (6 obrana); Mihić 3, Brozović 2, Stepančić 6, Šprem 4, Čorić, Šebetić 4, Raković 5, Horvat 3, Šušnja 2, T. Valčić, Mandalinić 3, Obranović 3, Vuglač 1, Pavlović 1
Trener: Veselin Vujović

Umag: Borilović (2 obrane), Milinković (3 obrane), Burnić (2 obrane), Špelić; Bubinić, Ravnić 4, Sever 5, Lovrić 2, Petričević, Stapar 2, Beliga, Bošnjak 1, Vukotić, Babić 3
Trener: Boris Lisica

Sedmerci: PPD Zagreb 2/3; Umag 2/3
Isključenja: PPD Zagreb: 6 min.; Umag: -

Nakon vrlo dobrog trećeg mjesta u SEHA Gazprom ligi kojeg su osigurali nakon slavlja nad Vardarom 26:23, Zagrebaši su se na kratko okrenuli domaćem prvenstvu te su u prvom kolu Lige za prvaka dočekali Umag. Zagrebašima je to bio lakši trening uoči najvažnije utakmice sezone koja ih čeka za osam dana kada u zagrebačku Arenu u sklopu četvrtfinala Lige prvaka stiže Barcelona.

S druge strane, pak, ekipa Borisa Lisice po prvi put se našla među četiri najbolje nakon 26 regularnih kola Premijer lige od kada se igra ovakav sustav natjecanja, a igrom u Ligi za prvaka želi pokazati napredak koji je napravila posljednjih nekoliko godina. Dvoboj s hrvatskim prvakom dobro je poslužio momcima iz Umaga da vide koliko mogu protiv najboljih. Zagrebaši su suvereno otvorili nastup u domaćem prvenstvu, dok se Umag nakon velikog poraza okreće drugom kolu Lige za prvaka u kojem će snage na domaćem terenu odmjeriti s Porečom.

Trener Veselin Vujović na teren je u prvu obranu poslao Iliju Brozovića, Lovru Šprema, Zlatka Horvata, Sandra Obranovića, Maria Vuglača i Domagoja Pavlovića, među vratnicama se našao Filip Ivić, dok su susret s tribina gledali Antonijo Kovačević, Duško Čelica i Josip Valčić.

Gosti iz Umaga dobro su ušli u susret te su se uz bok hrvatskom prvaku držali sve do šeste minute dvoboja kada je pojačao Zagreb te preko Brozovića i Pavlovića otišao na +3 (5:2). Borio se Umag i promjenama je u obrani pokušao nakratko zaustaviti PPD Zagreb, no u tome nije uspio što je natjeralo trenera Lisicu da pozove minutu odmora. Nakon time-outa i dalje se nastavila dominacija domaćina koji je s nekoliko serija pogodaka u 20. minuti utakmice postavio rezultat 13:4. Pokušao je tada gostujući trener s promjenom na vratima, kada je umjesto Tomislava Milinkovića ušao Elvedin Burnić, no ni on nije mogao pronaći rješenja za zagrebački napad. Do odlaska u svlačionice PPD Zagreb prednost je povećao na velikih +12 (18:6).

Nastavak susreta s dva uzastopna pogotka otvorio je Zagreb, a post od pogodaka kod Umaga prekida Ivan Sever koji postiže sedmi gol svoje momčadi u 35. minuti utakmice. Trener Vujović tako je u drugom poluvremenu dao priliku svim igračima koji nastavljaju puniti mreže svoga suparnika (27:10). U posljednjih deset minuta susreta Zagrebaši su ušli s + 17 (31:14) da bi po posljednjem sučevu zvižduku slavili rezultatom 37:17.

PPD Zagreb do pobjede je vodio Luka Stepančić sa šest pogodaka, po njih četiri dodali Lovro Šprem i Luka Šebetić, dok je vratarski tandem Ivić-Stevanović sakupio 13 obrana. U redovima Umaga istaknuo se Ivan Sever s pet golova, a na vratima su Tomislav Milinković, Vuko Borilović i Elvedin Burnić zajedno obranili sedam lopti.

• Obrisan korisnik01.04.2015. u 23:55
    Gledatelja: 153. Kakva ironija će biti idući vikend kad na utakmici Zagreb-Barcelona bude 100 puta više gledatelja nego danas.