Premijer liga - Liga za prvaka, 1. kolo, 01.04.2015.
Varaždin 1930 35:25 Poreč
Poreč

GRK Varaždin uvjerljivo bolji od Poreča na otvaranju Lige za prvaka

Zvonka Keliš • srijeda, 01.04.2015.

Rukometaši GRK Varaždina 1930 na odličan su način zakoračili u nastavak natjecanja u domaćem prvenstvu, točnije, u Ligu za prvaka koja im je u sklopu prvoga kola u goste dovela ekipu Poreča koja je, pak, uvjerljivo svladana s deset pogodaka razlike.

Momčad GRK Varaždina 1930 nakon odigranih 26 kola Premijer lige i ove se sezone našla na sigurnoj prvoj poziciji s koje je zakoračila u razigravanje domaćeg prvenstva i borbu za hrvatski broj dva koji vode u SEHA ligu. Njen prvi suparnik u Ligi za prvaka bila je ekipa Poreča koja se u gostima nije mogla nositi sa svojim protivnikom. Varaždinci su tako po isteku 60. minute slavili s deset pogodaka razlike (35:25).

U susret odlično ulazi domaćin koji upisuje uvodnih i lijepih 5:0, dok gosti od prvog pogotka stižu tek u sedmoj minuti kada siguran biva Srećko Jerković. Uspjeli su se tada razbuditi rukometaši Poreča i smanjiti svoj zaostatak na minus dva (5:7) da bi do završnice prvoga poluvremena stigli i na pogodak zaostatak (9:10). Međutim, Varaždinci su sigurni do odlaska na odmor te samo povećavaju svoju prednost za vodstvo 18:13.

Nastavak susreta donio je dodatno sigurnu domaću momčad koja nastavlja graditi svoju prednost. Odlazi tako GRK Varaždin na 24:15 te potom održava stečenu prednost. Iako se gostujuća momčad trudi, više ne uspijeva sustići svog suparnika koji potom ubacuje u brzinu više te upisuje prvo i uvjerljivo slavlje (35:25) u Ligi za prvaka ove sezone.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ante Tokić sa šest postignutih pogodaka, po pet su dodali Ivan Horvat i Vedran Huđ, Matija Špikić je sakupio 13 obrana, dok je najbolji kod Poreča bio Vedran Mataija sa šest golova, a Marin Sorić i Goran Čarapina zaustavili su svaki po četiri lopte.