MAXtv Prva liga, 26. kolo, 21.03.2015, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.472
Istra 1961

Dinamo bez puno muke svladao Istru 1961 i povećao prednost na vrhu ljestvice ispred Rijeke

Iz Maksimira:Ante Dubravac • subota, 21.03.2015.

U sklopu 26. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Istru 1961. Uz puno bolju igru u prvih 45 minuta Dinamo je došao do nove sigurne pobjede.

Kao i obično trener domaćina Zoran Mamić je bio prisiljen napraviti određene izmjene u momčadi pa su susret započeli Vukojević i Goncalo dok se u vrh napada vratio Henriquez. S druge strane Igor Pamić je od prve minute na teren poslao Pamića, Špehara i Radonjića, tri igrača koja su u Istri na posudbi upravo iz Dinama.

Kako se moglo očekivati Dinamo je od prve minute preuzeo kontrolu nad susretom dok su se gostujući igrači stali u čvrsti blok te su uglavnom svi osim Radonjića bili iza lopte. Međutim već u 11. minuti Dinamo je poveo. Slobodan udarac s dvadesetak metara izveo je Machado te lijepim udarcem preko živog zida pogodio za 1:0.

Nekoliko minuta kasnije Portugalac se našao u odličnoj prilici, ali njegov udarac glavom nije bio precizan. Dinamo je nastavio s pritiskom i lopta je gotovo stalno bila u posjedu Modrih dok su gosti vrlo teško uopće izlazili iz svoje polovice.

U trenucima kada se činilo da Istra 1961 polako dolazi do daha domaćini su udvostručili vodstvo. Eduardo je poslao jednu dugu loptu koju Matel skreće i ona dolazi do usamljenog Henriqueza koji bez problema zabija s ruba šesnaesterca za 2:0.

Prvu ozbiljniju situaciju gosti su imali u 36. minuti kada dobar pokušaj Pamića iz slobodnog udarca zaustavlja Eduardo. Prije odlaska na odmor gledatelji su vidjeli još dva pogotka. Prvo je Franjić pronašao Špehara koji smanjuje na 2:1, ali vrlo brzo asistenciju mladog Ćorića u vodstvo od 3:1 pretvara Pjaca.

Nastavak susreta ponudio je nešto mirniju utakmicu u kojoj se igra uglavnom odvijala na sredini terena bez posla za vratare obje momčadi. U 77. minuti letargiju je prekinuo Pjaca koji je primio loptu na dvadesetak metara i bez puno razmišljanja neobranjivo pogodio donji lijevi kut gostujućeg vratara za konačnih 4:1.

U idućem kolu, nakon reprezentativne stanke, Dinamo gostuje u Rijeci dok će Istra 1961 dočekati Zagreb.