Niko Rukavina • subota, 21.03.2015.

Nogometaši Arsenala došli su do šeste uzastopne pobjede na neugodnom gostovanju na St James' Parku, Kramarić je novi poraz svoje momčadi, ovaj put kod Tottenhama u Londonu, ispratio s klupe, a Southampton je bio bolji od Burnleya. Crystal Palace i Swansea su upisali gostujuće pobjede.

Arsenal nastavio s pobjedama na teškom gostovanju kod Newcastlea

Nakon što su se gostujućom pobjednom nad Monacom oprostili od Lige prvaka, Arsenal je slavio i na St James' Parku čime je došao do šeste uzastopne pobjede u Premiershipu. Junak dvoboja s dva pogotka bio je tragičar iz Monaca, Oliver Giroud.

Nakon početnog odmjeravanja snaga, u kojem su obje ekipe imale po jedan pokušaj, Arsenal je poveo u 24. minuti. Santiago Cazorla je izveo slobodan udarac, Danny Welbeck glavom proslijedio loptu do Girouda koji iz blizine poentira za vodstvo Topnika.

Ubrzo je prigodu imao Welbeck, a u 28. Arsenal je povisio na 2:0. Korner je izveo Cazorla, a najviši u skoku bio je Giroud. Do kraja poluvremena Newcastle je pritiskao goste, ali nije uspio smanjiti prednosti.

To im je ipak pošlo za rukom početkom nastavka. Remy Cabella poslao je povratnu loptu za Moussu Sissoka koji jakim udarcem vraća Svrake u utakmicu. Newcastle je do kraja dvoboja potpuno pritisnuo Londončane, no Arsenal se uspio obraniti i došao je do sva tri boda.

Kramarić s klupe ispratio golijadu na White Hart Laneu

U vrlo efikasnoj utakmici Tottenham je s 4:3 nadvisio posljednji Leicester i vratio se u utrku za mjesto koje vodi u Europu. Hat-trick zabio je Harry Kane, a Andrej Kramarić je čitav dvoboj proveo na klupi za pričuve.

Spursi su već u 13. minuti imali prednost od 2:0. Oba puta mrežu je pogodio Kane i to nakon odbijanaca. Pred kraj prvog dijela David Nugent asistencijom je pronašao Jamiea Vardyja koji poentira za minimalni zaostatak.

U 50. minuti Leicester je došao do izjednačenja. Matthew James je izveo korner, a glavom je poentirao Wes Morgan. U 64. minuti Tottenhamu je dodijeljen vrlo kontroverzni penal. Nakon dvoboja Nugenta i Dannyja Rosea sudac je pokazao na bijelu točku iz koje je precizan bio Kane za treći pogodak na utakmici.

U posljednjih pet minuta pala su još dva pogotka. Prvo su domaćini povisili na 4:2, kada je Jeff Schlupp zabio autogol, a u sudačkoj nadoknadi Nugent je postavio konačni rezultat.

Gostujuće pobjede Palacea i Swanseaja, Southampton siguran protiv Burnleya

Nogometaši Crystal Palacea upisali su važnu pobjedu na gostovanju kod Stokea. U vrlo dinamičnoj utakmici, u kojoj su obje ekipe imale dosta dobrih pokušaja, Palace je pogocima u finišu prvog dijela došao do preokreta i na kraju važne pobjede.

U vodstvo su prvi došli domaćini preko Mamea Dioufa u 14. minuti utakmice. Stoke je imao prednost do 41. kada je Glen Murray topovskim udarcem iz penala izjednačio, a Wilfried Zaha je u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2:1.

Nakon što su u prošlom kolu ostali neporaženi kod Chelseaja, Southampton je na domaćem terenu očekivano slavio protiv Burnleya s 2:0 čime je zadržao poziciju koja sljedeće sezone vodi u Europu.

Sveci su u vodstvo došli u 37. minuti preko Shanea Longa, a konačni rezultat postavio je Jason Shackell autogolom u 58. minuti utakmice.

Nakon što su nakon 12 utakmica bez pobjede i sedam uzastopnih poraza vezali dva uzastopna trijumfa, nogometaši Aston Ville vratili su se starim „navikama“ i na domaćem su terenu izgubili od Swanseaja. Jedini pogodak na utakmici djelo je Bafetimbija Gomisa u 87. minuti utakmice.