Premiership, 30. kolo, 22.03.2015, 14:30 h
Liverpool
Liverpool 1:2(0:1) Manchester United
Manchester United

Niko Rukavina • nedjelja, 22.03.2015.

U velikom derbiju engleskog nogometa nogometaši Manchester Uniteda slavili su na gostovanju kod Liverpoola s 2:1 koji je prekinuo niz od 13 kola bez poraza. Dva gola za Crvene Vragove zabio je Juan Mata.

Prijelomni trenutak utakmice bio je početak nastavka kada je Steven Gerrard zbog grubog starta nad Herrerom dobio izravni crveni karton, 40 sekundi nakon što je ušao u igru. Na kraju je Manchester United mogao slaviti i uvjerljivije, no Wayne Rooney je u sudačkoj nadoknadi propustio realizirati penal.

Nogometaši Liverpoola istrčali su u 3-4-3 formaciji s Raheemom Sterlingom i Albertom Morenom na krilnim pozicijama, a u špici je startao Daniel Sturridge. Dejan Lovren zbog ozljede nije bio u kadru domaćih.

Luis Van Gall je krenuo s Rooneyem u vrhu navale, a na klupi je ostavio Angela Di Mariju. Prije utakmice, prepuni Anfield pozdravio je po mnogima najvećeg igrača svih vremena, legendarnog Pelea.

Utakmica je od početka bila snažnog tempa, ali bez previše prigoda. Manchester United je u prvom dijelu iskoristio svoju šansu, a Liverpool nije. U 14. minuti Ander Herrera izbacio je Juana Matu koji se sjurio po desnoj strani i matirao Mignoleta.

Veliku prigodu za Liverpool propustio je Adam Lallana u 38. minuti kada je pucao kraj gola na povratnu loptu Sturridgea te se na odmor otišlo s minimalnom prednosti Manchester Uniteda.

Brendan Rodgers na odmoru je Lallanu zamijenio Gerardom, a kapetan Liverpoola je 40 sekundi nakon početka nastavka nakon jednog duela nagazio Herreru te mu je sudac pokazao izravni crveni karton.

S igračem više Manchester United je u 59. udvostručio prednost. Jako lijepu akciju Mate i Di Marije, koji je u igru ušao četiri minute ranije, završio je Mata efektnim bočnim škaricama.

No unatoč rezultatskom i brojčanom zaostatku Liverpool se nije predao i deset minuta kasnije Sturridge je iskoristio Coutinhovu asistenciju i snažnim udarcem iskosa smanjio prednost Crvenih Vragova.

U sudačkoj nadoknadi Emre Can je u svojem kaznenom prostoru startao na Blinda za najstrožu kaznu koju nije realizirao Rooney čime je ostao na tek jednom postignutom pogotku na Anfieldu.

• qvestor23.03.2015. u 10:53
    Nagazio ga jest ne vjerujem da je namjerno, i zbog domaćeg terena svi su očekivali žuti al dobio je crvenislično se desilo u LP kad je Nani slučajno udario igrača Real Madrida i dobio crveni Blind na lijevom beku mislim da je dobro rješenje imaju 2 pobjede a i izborio je penal.
    qvestor
  • Obrisan korisnik22.03.2015. u 20:14
  • Obrisan korisnik22.03.2015. u 19:28
    tešak udarac za Liverpool u borbi za LP, Stevie nepromišljeno, nije imo sreće što je sudac vidio
  • Obrisan korisnik22.03.2015. u 18:54
    Gerrard je katastrofa ove sezone.
  • Obrisan korisnik22.03.2015. u 17:59
    aj još reci da on nije kriv što je Liverpool izgubio prvenstvo prošle sezone... konačno da ide iz Liverpoola, njegovo vrijeme je prošlo, neka fino pokupi paricu u MLS-u i penzija