Niko Rukavina • nedjelja, 22.03.2015.

Nogometaši Chelseaja zadržali su šest bodova prednosti pred prvim pratiteljem Manchester Cityjem teško izborenom pobjedom protiv Hulla u gostima. Everton je s 2:1 bio bolji na gostovanju kod QPR-a. Bivši hrvatski reprezentativci Niko Kranjčar i Nikica Jelavić nisu nastupili za svoje momčadi.

Nogometaši Chelseaja uspjeli su doći do sva tri boda na gostovanju kod Hulla. Iako su Bluesi već u 9. minuti imali prednost od 2:0, Hull je odličnom igrom ubrzo došao do izjednačenja. Na kraju je pobjedu Mourinhovoj momčadi donio Loic Remy, 13 minuta prije kraja dvoboja. Nikica Jelavić nije nastupio zbog ozljede.

Eden Hazard je već u 2. minuti utakmice sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora doveo svoju momčad u vodstvo. Ubrzo je na drugoj strani zaprijetio Abel Hernandez ali je Thibaut Courtois bio siguran.

U 9. minuti bilo je već 2:0. Ces Fabregas je pronašao Diega Costu koji još jednim lijepim pogotkom donio svojoj momčadi izjednačenje. S druge strane zaprijetio je Dame N'Doye, ali je Courtois ponovno reagirao kvalitetno.

U razmaku od dvije minute Hull je izjednačio. U 26. A Elmohamady je zabio za smanjenje, a na 2:2 je postavio Hernandez dvije minute kasnije, nakon greške do tada jako dobrog Courtoisa. Ubrzo je Hull mogao doći do potpunog preokreta, ali je Gaston Ramirez propustio dobru šansu.

Hull je bio bolja momčad i u nastavku utakmice, ali je do sva tri boda na kraju ipak došao Chelsea. U 77. minuti Remy je pucao po sredini gola na asistenciju Willliana, ali je golman Hulla, Allan McGregor, jako loše reagirao i Chelsea je došao do gola koji mu je omogućio pobjedu.

Everton je s 2:1 u gostima svladao QPR i upisao je drugu uzastopnu pobjedu, dok je ovo bio četvrti uzastopni poraz momčadi Nike Kranjčara, koji je cijelu današnju utakmicu proveo na klupi za pričuve.

Everton je u vodstvo doveo Seamus Coleman u 18. minuti utakmice i s tim rezultatom se otišlo na odmor, a QPR je došao do izjednačenja u 65. preko Eduarda Vargasa nakon gužve poslije kornera.

Tri boda klubu iz Liverpoola donio je Aaron Lennon iz blizine u 77. U petoj minuti sudačke nadoknade, Abel Taarabat je mogao donijeti svojoj momčadi izjednačenje ali je pogodio gredu.

• Obrisan korisnik22.03.2015. u 19:25
    tu se vidi karakter ekipe,nakon neuvjerljivih rezultata u zadnjih 5 tekmi,i velike greške igrača kod oba gola,i još trostruka obrana cortuisa,pobjediti je odlično.isto tako i manchester je osvajao brojna prvenstva postižući golove u zadnjih 10 minuta.makar je 3.gol bio pitanje vremena,pritisak na... [više na forumu]