Vukovićev Lübbecke nastavio tonuti, Wetzlar bez Balića remizirao s Magdeburgom

Davor Kovačević • subota, 21.03.2015.

Iako je zaigrao bez Ivana Balića, Wetzlar je na domaćem parketu uspio otkinuti bod favoriziranom Magdeburgu. U lošoj formi nastavili su rukometaši Lübbeckea i potpuno ugrozili svoj bundesligaški status.

TuS N-Lübbecke – TSG Lu-Friesenheim 24:26 (12:13)

Tek jedna pobjeda iz posljednjih deset utakmica dovela je Lübbecke iz komotne situacije u izrazito opasnu situaciju oko bundesligaškog opstanka. Druga najslabija ekipa Bundeslige bila je idealan protivnik za prekid lošeg niza, ali pokazala se prejakom za Lübbecke čak i na gostujućem parketu.

Friesenheimu još više gori pod nogama i manje je podlegao velikom pritisku. 5:6 iz osme minute pretvorio je u 10:6 zadržavši domaćine čak 12 mintua bez gola. Lübbecke se vratio, poveo u 42. minuti s 18:17, ali onda ponovno dopustio veću seriju gostima. Freisenheim je od 20:20 u razmaku od šest minuta otiša na 24:20 i u preostalih devet minuta zadržao prednost za velike bodove.

Grimm je bio najefikasniji igrač domaćina s pet golova, Drago Vuković sudjelovao je s dva gola, a Nikola Blažičko sa sedam obrana. Tauabo je predvodio goste s pet golova, a Klier je na golu zaustavio 12 udaraca.

HSG Wetzlar – SC Magdeburg 31:31 (18:17)

I u drugu utakmicu zaredom Wetzlar je morao ući bez pomoći Ivana Balića koji i dalje ima problema s koljenom. No i bez rukometnog maestra uspjeli su domaćini izvući bod protiv favoriziranog Magdeburga koji vodi veliku borbu za treće mjesto rukometne Bundeslige.

Domaći rukometaši bolje su ušli u susret, brzo poveli s tri gola razlike (8:5), a desetak minuta kasnije povećali i na +4 (15:11). Gladijatori su se vratili u igru, prvi put na utakmici doveli prednost na svoju stranu u 34. minuti s 19:18, kasnije i na dva gola razlike. U završnih deset minuta odvijala se prava drama. Obrane koje su prilično propuštale veći dio utakmice konačno su stisle, četiri minute stajao je rezultat 31:30 u korist gostiju, kada su domaćini postavili, pokazalo se, konačan rezultat. Wetzlar je imao posljednji posjed, ali je Green bio na razini.

Vratari obje momčadi nisu briljirali. Domaća kombinacija skupila je svega sedam obrana, gostujuća dvije više. Trojica igrača Wetzlara zabila su po šest golova, Weber, Tönnesen i Harmandić, dok je kod Magdeburga najvše golova zabio Haaß, njih četiri.

TSV Hannover-Burgdorf – HC Erlangen 35:33 (19:18)

Čak šest posljednjih utakmica bez pobjede stavilo je veliko breme nad rukometašie Hannovera. Erlangen je bio u sličnoj situaciji, čak pet posljednjih kola nije znao za pobjedu, ali i u puno težoj situaciji kada se pogleda njihov položaj na ljestvici.

Izrazito efikasno igralo se kroz cijelu utakmicu. Osim početnog izjednačenja 1:1 domaćini su praktički čitavu utakmicu proveli u vodstvu. Erlangen je konstantno prijetio, smanjivao zaostatke od koji h je najveći bio četiri gola u nekoliko navrata. Onaj posljednji od 27:31 bio je deset minuta prije kraja kada su gosti povezali četiri gola i posljednje četiri minute učinili izrazito neizvjesnima. Kod 32:32 Hannover je odgovorio s tri gola i ostavio Erlangen bez bodova.

S devet golova Hannover je predvodio Lehnhoff, Häfner je dodao šest, a Ziemer i Weber obranili zajedno 13 lopti. Svensson je s osam golova bio prvo ime Erlangena, pratio je Rahmel sa sedam, a Stochl i Katsigiannis skupili 14 obrana.

VfL Gummersbach – TSV GWD Minden 27:32 (13:15)

Važnu pobjedu u borbi za bundesligaški život na gostovanju kod Gummersbacha ostvarili su rukometaši Mindena, čime su potvrdili puno bolju formu i igru otkako ih je preuzeo novi trener pred kojim će do kraja Lige stajati izrazito težak zadatak.

Gummersbach je furiozno otvorio, s pet golova u pet minuta, a onda su uveliku seriju ušli gosti. Od 2:5 stigli su na 9:6. Gummersbach je vratio prednost na svoju stranu (13:12) i tu je krenuo njegov pad. U prvih 15 minuta drugog poluvremena Minden je napravio odlučujući korak prema pobjedi, poveo s 23:16 i mirno priveo utakmicu kraju.

Niemeyer s osam i Doder s devet golova bili su najbolji pojedinci gostujuće momčadi za koju je Puhle obranio 11 lopti. Schröder, Santos i Von Gruchalla predvodili su Gummersbach s po pet golova, ali nisu imali veliku podršku u vrataru Eijlersu koji je zaustavio svega šest lopti.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913