Flensburg i Löwen izliječili europske rane, četiri pogotka Marića

Davor Kovačević • srijeda, 25.03.2015.

Neplanirano brzi izlazak iz Lige prvaka bundesligaškim pobjedama ublažili su Flensburg i Löwen, Melsungen je potpuno nadigrao Füchse, a Hamburg je u završnici slomio posljednju momčad Bundeslige.

SG Flensburg-Handewitt – FRISCH AUF! Göppingen 34:26 (16:18)

Oproštaj s Europom usmjerilo je misli Flensburgovih rukometaša samo prema Bundesligi i očuvanju treće pozicije. Göppingen je uoči utakmice bio samo poziciju iza Flensburga, pa su očekivanja išla u smjeru derbija dana u Bundesligi.

Tako je i bilo prvih 40-ak minuta. Gosti su krenuli odlično, od samog početka kontrolirali rezultat, u 20. minuti imali i najvećih 14:9. Flensburg je bio u konstantnoj poziciji hvatanja zaostatka i početkom drugog dijela je on postao lovina. U 35. minuti domaćini su prvi put poveli, a ključnu razliku napravili u sljedećih 15-ak minuta kada su gostima postali neuhvatljivi.

Veliki dan imao je Eggert koji je postigao čak 11 golova za Flensburg, a svoj su obol dali i Kaufmann i Svan Hansen s po sedam golova. Kod gostiju je najefikasniji bio Schiller s devet golova od kojih je osam bilo iz sedmerca.

MT Melsungen – Füchse Berlin 31:24 (20:11)

Jaku utakmicu igrali su i Melsungen i Füchse. Ulog su bili bodovi koji dogodine vode u Europu, a Melsungen je bio taj koji se puno više radovao nakon utakmice. Sve je bilo odlučeno već nakon prvog poluvremena. 20 minuta trajala je neizvjesnost, Melsungen je imao 11:10, a onda u preostalih deset minuta poluvremena otišao sve do 20:11. Ostatak utakmice je moglo proći u odrađivanju posla domaćih rukometaša.

Ponajveće zasluge za uvjerljivu predstavu Melsungena idu vrataru Appelgrenu koji je zaustavio 20 udaraca, ali ništa lošiji nije bio ni gostujući dvojac s 15 obrana. Čak petoricu četverostrukih strijelaca imao je domaćin, a među njima su bili Marino Marić, Sellin, Fahlgren, Allendorf i Müller, dok su Lisice predvoili Drux i Wiede.

TBV Lemgo – Rhein-Neckar Löwen 28:39 (13:22)

Slično kao i Flensburg, i Löwen je u ovo kolo ušao sa svježim ranama od ispadanja iz Europe, ali s tim da su Lavovi znatno više očekivali od osmine finala. Lemgo je poslužio kao iskupljenje, ali i kao važan dio Löwenove bundesligaške šampionske slagalice.

Problema Löwen nije imao ni najmanje. Zapravo jest, prvih 20 minuta kada su domaćini bilo koliko-toliko opasni, a onda su gosti od 12:10 odjurili do 18:10 i samo nastavili zatrpavati Lemgov gol kojeg je s čak 13 golova zatrpao Gensheimer. Lemke je bio prvi strijelac Lemga sa šest golova, Landin je na golu Löwena skupio 14 obrana, a domaći dvojac deset.

HSV Handball – SG BBM Bietigheim 28:23 (12:13)

Pobjednički niz na četvrtu utakmicu produžili su rukometaši Hamburga. Budući drugoligaš bio je prijetnja veći dio utakmice, gotovo 50 minuta kada je u završnim minutama u korist Hamburga ipak presudila znatno veća kvaliteta.

Schröder, Hansen i Mahe predvodili su Hamburg s po pet golova, a Bitter je imao dobru večer na golu domaćina s 13 obrana. Schmid je bio najraspoloženiji kod Bietigheima s osam golova, a Kulhanek na golu je skinuo osam udaraca.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913