Tomić i Hezonja bez velikog učinka u visokoj pobjedi Barcelone

Branimir Korać • nedjelja, 29.03.2015.

Odigrana su prva dva susreta 26. kola ACB lige u kojima su pobjede upisali domaćini. Barcelona i Bilbao očekivano su slavili na svom parketu protiv Seville i Gipuzkoe...

Barcelona i Bilbao nastavljaju borbu za treće mjesto, a obje momčadi 26. kolo otvorile su pobjedama. Barcelona je na svom parketu s 99:83 nadigrala Sevillu dok je Bilbao još uvjerljivije slavio protiv Gipuzkoe s 92:66.

U Palau Blaugrani Barcelona je u drugom poluvremenu slomila otpor Seville i stvorila visoku prednost. Gosti su se solidno nosili, na odmoru su zaostajali samo četiri poena, ali što je susret više odmicao, to je prednost domaćina sve više rasla.

Predvodili su ih Justin Doellman sa 17 poena (7/9), Boštjan Nachbar sa 16 poena (6/11) te DeShaun Thomas s 15 poena (7/10). Ante Tomić za 27 minuta ubacio je devet poena (4/9) uz pet skokova, a Mario Hezonja za sedam minuta promašio je jednu tricu i podijelio asistenciju. Kod Seville Kristaps Porzingis ubacio je 18 poena (8/18) uz pet skokova, a Nikola Radičević dodao je 12 poena (5/6).

Lakši posao imao je Bilbao koji je ugostio Gipuzkou i svladao ju je s 92:66. Bio je to lagan posao za domaćina koji nije dopustio nikakvo iznenađenje i svih 40 minuta kontrolirao je susret.

Raspoloženi su bili s po 16 poena Dairis Bertans (6/15) i Alex Mumbru (7/12, pet skokova) dok je Latavious Williams dodao 13 poena (5/5) i 11 skokova. Kod gostiju Daniel Diez ubacio je 16 poena (7/16), a David Doblas deset (3/4) uz šest skokova.