Dobar nastup Darija Šarića u važnoj pobjedi Efesa, CSKA osigurao prednost domaćeg parketa

Branimir Korać • petak, 03.04.2015.

S posljednja tri susreta kompletirano je pretposljednje kolo u Top 16 Eurolige, a domaćini su odnijeli sve tri pobjede. Do posebno važnih slavlja stigli su Anadolu Efes i CSKA...

Žalgiris - Crvena zvezda 76:70

Žalgiris i Crvena zvezda već su izgubili sve šanse za prolazak u četvrtfinale i njihov dvoboj bio je tek za prestiž. Žalgiris je na kraju odnio pobjedu 76:70 što je četvrto njegovo slavlje u Top 16.

Bio je to susret s dosta uspona i padova s obje strane, hvatanja zaostatka i ponovnog odvajanja. Završna serija ipak je pripala domaćinu koji je uspio osigurati pobjedu.

Nakon što su Litavci na odmor odnijeli vodstvo 40:27, Zvezda je u trećoj dionici okrenula zaostatak i došla do prednosti, međutim u posljednjih deset minuta domaćin je uspio napraviti preokret i doći do pobjede.

Paulius Jankunas predvodio ga je s 19 poena (6/10) i devet skokova, a Will Cherry dodao je 17 poena (6/12). Kod Zvezde Boban Marjanović ubacio je 14 poena (3/9) uz 12 skokova, a Charles Jenkins dodao je 12 poena (5/12).

Anadolu Efes - Armani Milano 86:78

Anadolu Efes i dalje sam kontrolira svoju sudbinu. S pobjedom u posljednjem kolu proći će u četvrtfinale, protivnik će mu biti Fenerbahče Ülker čime može doći do dvostrukog zadovoljstva.

S druge strane Emporio Armani ovim porazom izgubio je sve šanse za prolaz i s natjecanjem završava u Top 16. Talijani su definitivno očekivali više od euroligaške sezone, no sama konstrukcija momčadi, ali i velike amplitude u formi, nisu dozvolile takvo što.

U Istanbulu su imali priliku, vodili su s deset razlike u drugom poluvremenu, ali onda je stvari u svoje ruke preuzeo Thomas Heurtel koji je odigrao svoju najbolju utakmicu u dresu Efesa i predvodio ga u preokretu do pobjede.

Francuz je ubacio 26 poena (9/17, trica 6/8) i podijelio pet asistencije, Nenad Krstić dodao je 22 poena (8/11) i pet skokova, dobar je bio i Dario Šarić koji je za 27 minuta upisao 14 poena (2/6 za dva, 2/2 za tri) i sedam skokova. Dontaye Draper za 20 minuta ostao je bez poena (0/1 za dva, 0/2 za tri) uz pet asistencija. Kod Armanija po 17 poena upisali su Marshon Brooks (6/16) i Alessandro Gentile (6/15).

CSKA Moskva - Olympiakos 76:70

Moskovski CSKA osigurao je prednost domaćeg terena u doigravanju nakon što je ubilježio i 11. pobjedu u Top 16. Moskovljani su ugostili Olympiakos i svladali ga 76:70.

Grci i dalje igraju bez svojeg glavnog aduta Vasilisa Spanoulisa, no bez obzira na ovaj veliki minus pružili su dobar otpor u Moskvi i natjerali CSKA na puni angažman. Domaćin je ipak na kraju uz pomoć kvalitete i širine koju posjeduje te čak 19 napadačkih skokova ubilježio pobjedu koju je i očekivao.

CSKA je pobjedu osigurao odvajanjem u zadnjih pet minuta kada su Weems, Teodosić i Kaun igrali glavne uloge u bijegu na 69:61 i Olympiakos se više nije oporavio.

Po 16 poena kod pobjednika upisali su Weems (5/8) i Kaun (5/7, osam skokova) dok su kod gostiju isti broj poena dodali Georgios Printezis (4/9, pet skokova) i Matt Lojeski (5/9, šest skokova.