Borna Rupnik • subota, 04.04.2015.

U iščekivanju velikog derbija u Dortmundu, prvi Bayernovi pratitelji ubilježili su pobjede, a hrvatski dvoboj u Leverkusenu pripao je Tinu Jedvaju.

Bayer iz Leverkusena uvjerljivo je svladao HSV na svom terenu te zadržao priključak s Borussijom iz Mönchengladbacha u borbi za treće mjesto. Od prve su minute zaigrali Tin Jedvaj, povratnik na desni bok nakon duge stanke zbog ozljede, te Ivica Olić i Ivo Iličević u ofenzivi Hamburžana. Dario Krešić ostao je na klupi Apotekara.

BayArenu su s po dva pogotka obradovali Castro i Kiessling, a važan je doprinos dao i nesebični Bellarabi, dvostruki asistent. Pobjeda Bayera mogla je biti i uvjerljivija, s obzirom da su HSV spašavali i okvir gola i nepreciznost domaćih, a Jedvaja je u 66. minuti zamijenio Donati. Olić i Iličević odradili su cijelu utakmicu, a njihov novi trener Peter Knäbel nije dobro počeo svoj mandat.

Hoffenheim je protiv Borussije (M) uspio povesti pogotkom Schipplocka u 17. minuti, no gosti su imali spreman odgovor. Kruse, Herrmann i Raffael "okrenuli" su na 3:1 između 26. i 36. minute, da bi "točku na i" stavio Herrmann svojim drugim golom na samom početku nastavka.

Drugoplasirani Wolfsburg ugostio je posljednjeplasirani Stuttgart i poveo golom Rodrigueza s bijele točke, ali ubrzo je poravnao Harnik.

Ivan Perišić ušao je s klupe u 61. minuti umjesto Guilavoguija, a samo četiri minute poslije Rodriguez je opet doveo Wolfsburg u vodstvo. Schürrle je u 76. minuti zapečatio domaće slavlje i ostavio goste na dnu poretka.

Hannover je nastavio svoj niz bez pobjede u 2015. godini, ali se u Frankfurtu barem uspio spasiti poraza. Madlung i Aigner bili su precizni za Eintrachtovo vodstvo 2:0, da Marcelo i Ya Konan u 68. i 82. minuti osigurali Hannoveru bod.

Dvoboj iz sredine, onaj Werdera i Mainza, završio je bez pogodaka, a Freiburg je napravio važan korak prema očuvanju prvoligaškog statusa pobjedom nad Kölnom 1:0. Jedini je strijelac bio Frantz u 37. minuti.