Josip Piršljin • subota, 04.04.2015.

U novom kolu talijanske Serie A Inter je nastavio s lošim izdanjima, pa je tako na domaćem terenu uzeo samo bod protiv Parme. Lazio je, pak, nastavio s pobjedama, čak sedmu u nizu upisao je na Sardiniji.

Reprezentativna pauza nije donijela nikakve pomake u igri Intera. Nerazzurri su na Giuseppe Meazzi ugostili već prežaljenu Parmu, a posljednjeplasirana momčad lige uzela im je bod. Brozović je odigrao cijeli susret, dok je Kovačić dobio drugo poluvrijeme.

U 25. minuti sastav Roberta Mancinija došao je u vodstvo kada je mrežu Mirantea pogodio Guarin na asistenciju Čileanca Medela. No, pred kraj prvog dijela domaće navijače šokirao je Lila koji je poravnao na 1:1 što je bio i konačni rezultat.

Sjajan niz u prvenstvu Lazio je nastavio na Sardiniji. Čak sedmu uzastopnu pobjedu Rimljani su upisali protiv Cagliarija, te i dalje "pušu za vrat" Romi. Za Biancoceleste su zabijali Klose, Biglia i Parolo, dok je za domaćine bio precizan Sau. Duje Čop je dobio tek zadnjih desetak minuta zamijenivši strijelca.

Milan je gostovao na Siciliji i uspio je odnijeti sva tri boda protiv Palerma. Cerci je donio vodstvo Inzaghijevoj momčadi, a za Palermo je izjednačio Dybala iz jedanaesterca. Ipak, pobjedu Rossonerima donosi Menez u 83. minuti. Mato Jajalo igrao je za Sicilijance sve do 88. minute.

Efikasan je bio dvoboj Verone i Cesene, završilo je 3:3 uz dva pogotka Luce Tonija. Vrsaljko je igrao do 81. minute u pobjedi svoje momčadi protiv Chieva 1:0, a Stipe Perica do 74. minute u remiju Udinesea kod Genoe 1:1. Torino je bio uspješan u Bergamu, svladao je Atalantu 2:1.