Fiorentina
Fiorentina 2:0(0:0) Sampdoria
Sampdoria

Josip Piršljin • subota, 04.04.2015.

Uz dvoboj Rome i Napolija, susret Fiorentine i Sampdorije izazivao je najviše pažnje u 29. kolu Serie A. Bio je to okršaj za četvrto mjesto, a slavila je Fiorentina 2:0 uz asistenciju Milana Badelja.

Fiorentina se vratila na četvrto mjesto na tablici talijanskog prvenstva nakon što je na svom stadionu Artemio Franchi pobijedila Sampdoriju 2:0. Upravo je Mihajlovićeva momčad držala tu poziciju uoči susreta, no obje ekipe su i dalje u igri za lov na treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Hrvatski veznjak Milan Badelj odigrao je vrlo dobrih 90 minuta na poziciji defenzivnog veznog u sastavu Fiorentine. Bivši igrač zagrebačkog Dinama upisao se i u asistente pri prvog pogotku Viola.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a do vodstva su domaći došli nakon sat vremena igre. Badelj je na lijevoj strani predao loptu Diamantiju, napadač Fiorentine se približio golu Viviana i preciznim udarcem pronašao njegov suprotni kut.

Pitanje pobjednika riješeno je samo tri minute potom. Gomez je uposlio Salaha, a bivši veznjak Chelseaja sjajnim prodorom dolazi do vratiju Sampdorije i snažnim udarcem postavlja 2:0 što se zadržalo do samog kraja utakmice.

• Obrisan korisnik04.04.2015. u 21:33
    nije mi jasno kak se mourinho tako lako mogao odreći igrača poput salaha...fiorentina je ovdje brutalno profitirala,prodali im cuadrada za 30milja,a dovest će salaha za 10-12 koji je 10puta bolji igrač