Bundesliga, 27. kolo, 04.04.2015, 18:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 0:1(0:1) Bayern
Bayern

Josip Piršljin • subota, 04.04.2015.

Veliki derbi njemačkog nogometa završio je minimalnom pobjedom Bayerna. Na Signal Iduna Parku Bavarci su slavili pogotkom bivšeg igrača žuto-crnih Roberta Lewandowskog.

Pozitivnom nizu Borussije u Bundesligi došao je kraj. Nakon sedam utakmica u kojima nisu izgubili, igrači Jürgena Kloppa morali su priznati Bayernu da je trenutno bolja ekipa. Guardiola je u Dortmund stigao bez Riberyja, Robbena i Alabe, no svejedno je uspio pobijediti velikog rivala.

U prvom poluvremenu nije bilo previše dobrog nogometa, bilo je premalo prilika na obje strane. Solidne pokušaje imali su Müller i Xabi Alonso, no iz prve prave šanse Bayern je uspio doći do pogotka.

Müller je pobjegao obrani Borussije i uputio opasan udarac kojeg je Weidenfeller uspio nogom obraniti, ali lopta se odbila na glavu Lewandowskog koji je posprema u mrežu za 0:1. Poljak nije htio slaviti gol pošto je prije Bayerna nastupa za žuto-crne.

U nastavku je Borussia pritisnula i pokušala je doći do brzog izjednačenja. Pokušavali su Blaszczykowski i Kampl, no obrana i Neuer su bili na mjestu. Guardiolina momčad se, netipično za nju, gotovo potpuno povukla i vrebala iz kontri.

Sastav iz Dortmunda je imao inicijativu i konstantno je pritiskao, ali nedostajalo je konkretnosti u završnici akcija. Posljednju priliku za izjednačenje imao je Reus kada je pucao iz slobodnjaka, no sjajnom reakcijom pobjedu gostima sačuvao je Neuer.

• narada10804.04.2015. u 23:18
    Marco Reus igrač utakmice u ovom dvoboju mnoštvo reprezentativaca (ma da je Lewandowski bio efikasniji). Vrhunac utakmice u 88. min. kad je prvorazredni slobodni udarac Reusa obranio --- najbolji vratar svijeta.