Real Madrid
Real Madrid 9:1 Granada
Granada

Branimir Korać • nedjelja, 05.04.2015.

Real Madrid ponizio je Granadu na Santiago Bernabeuu i stigao do najveće pobjede u ovoj sezoni pregazivši je s 9:1. Granada je tako doživjela svoj najteži poraz u povijesti Primere, a Cristiano Ronaldo gladan golova pet puta je slao loptu u mrežu...

Potpuno pregažena i ponižena Granada uoči uskršnjeg ručka upisala je svoj najteži poraz i devet puta vadila loptu iz mreže. Real Madrid bio je nevjerojatno efikasan, u dobrom dijelu utakmice praktički sve što je išlo prema golu završilo je u mreži, dijelom i zbog neraspoloženog Oiera Olazabala, inače vratara iz Barcelonine škole.

Cristiano Ronaldo po prvi puta kao igrač Real Madrida postigao je pet pogodaka, bio je nezadrživ i u fantastičnom izdanju. Čak i kada je sve bilo odlučeno, grizao je i tražio pogotke.

Domaćinu je trebalo 25 minuta da dođe do prvog pogotka, a onda se potpuno otvorilo.

Mrežu gostiju načeo je Gareth Bale koji je dobio loptu od Tonija Kroosa, prošao vratara i bez problema zabio.

Od 30. do 38. minute u akciji je bio Cristiano Ronaldo. Postigao je tri pogotka i tako stigao do svojeg najbržeg hat-tricka. Na poluvrijeme se otišlo s visokih 4:0 za domaćina, a gosti su priliku za smanjenje propustili u samoj završnici kada je sjajno pucao El Arabi, ali pogodio gredu.

Madriđani nisu stali niti u drugom dijelu. Frustrirajući dan za Granadu nastavio se s nova tri pogotka za samo deset minuta drugog poluvremena. Dva puta je pogađao Karim Benzema, a još jednom Ronaldo za ogromnih 7:0.

Šanse su se nastavile nizati, Granada je bila na rubu dvoznamenkastog poraza, a jedan od rijetkih lijepih trenutaka za goste dogodio se u 74. minuti kada je Ibanez smanjio na 7:1.

U zadnjih deset minuta još dva pogotka domaćina, prvo je Luka Modrić ubacio, a Mainz poslao loptu u svoju mrežu, a zatim je Ronaldo nakon još jednog Modrićevog ubačaja postavio konačnih 9:1.

Hrvatski reprezentativac odigrao je odličnih 90 minuta poput kompletne domaće momčadi.

• Khmae05.04.2015. u 20:56
    Nije Luka 21 igrač svijeta... mislim da je bio na tom mjestu prošle godine... više je on za prvih 10.... možda i 5...