Borna Rupnik • nedjelja, 05.04.2015.

Barcelona je uspjela zadržati svoja četiri boda prednosti na vrhu Primere, a junak dana postao je Jeremy Mathieu.

Unatoč solidnoj igri domaće Celte, Katalonci su ostvarili zacrtani cilj u Vigu i sačuvali bodovni višak na prvom mjestu španjolskog prvenstva. Celta se dobro suprotstavila Barceloni, a nije se ustručavala niti povremeno napasti, pogotovo pri kraju prvog poluvremena.

U nastavku je momčad Luisa Enriquea imala veću kontrolu nad igrom, ali do pogotka nije mogla sve do 73. minute. Tada je iz prekida ubacio Xavi, a na drugoj vratnici Jeremy Mathieu u letu cilja bliže rašlje za pobjedu.

Celta je susret završila s desetoricom zbog nesvakidašnjeg isključenja Orellane, koji je iščupanim busenom trave pogodio Busquetsa. Ivan Rakitić priliku je dobio od 87. minute, umjesto Suareza, a stigao je pripremiti stopostotnu priliku za Messija, no Argentinac se odlučio za lob koji je otišao tik preko gola.

Valencia je propustila preskočiti Atletico Madrid i zauzeti treće mjesto. Šišmiši su odigrali 0:0 s Villarrealom na Mestalli, u susretu u kojem domaći nogometaši nisu pronašli način kako svladati Sergija Asenja na golu Žute podmornice. Najbolje su prilike propustili Rodrigo, Alcacer te Negredo u samoj završnici.

U donjem dijelu ljestvice, važnu je pobjedu upisao Getafe, koji je golovima Alexisa i Escudera iz prvog poluvremena nadjačao goste iz La Corune. Poraz je u 79. minuti ublažio Toche, no Deportivo je tim porazom ostao na samo bod iznad zone ispadanja.

• Obrisan korisnik06.04.2015. u 14:19
    Zato i Messi za mene je najveći ikad jer tako šta obavljat i još u napadu igrat.Čovjek igra za dva igrača.Kad me netko pita tko je najbolji playmaker ja kažem on.Čovjek je Iniesta,Modrić,Xavi u jednom.Jučer je igrao nespreman.Neymar šteka jako iako su mu poništili čist gol zbog zaleđa koje nije... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.04.2015. u 01:09
    ha cuj,predefenzivno ili ne ta opcija npr.protiv jacih ekipa(pogotovo u LP)bi pokrila te silne rupe u tromom veznom redu jer su preocite,a dolaze ti i suparnici u ligi tipa Seville koji igraju agresivno kao i Celta... da,Iniesta drzi dobro loptu,ali toliko netocnih dodavanja,losih odluka i sl.prije... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.04.2015. u 00:53
    Slažem se.Ma ne da igra na staroj slavi nego ne znam kako ga novinari nisu uočili.Inače jedva dočekaju da nekom zavrnu gušu.Nije loš prijedlog za trio u sredini iako mi se čine predefenzivni.Iniesta je dobar u zadržavanju lopte i vraćanju nazad.Sve prema naprijed od pasa do vizije i driblinga je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.04.2015. u 00:39
    Celta je za Barcu plutajuća mina... Dobili su 1:0, ružno, na mišiće, ali piše se pobjeda... Mislim, možemo mi i Iniesti, Enriqueu, ovom, onom, ali ovakve pobjede donose prvenstva.
  • Obrisan korisnik06.04.2015. u 00:23
    namjerno ga nisam spomenuo,jer i previse sam ga spominjao proslih tjedana...nebrini,dobro pratim njegovu blago receno katastrofalnu igru i dovoljno je reci da ove sezone lik nema ni gola ni asista u ligi,eto....igra na staroj slavi i nista vise i jedino se vrijedi nadati da ce"strucnjak"Enrique... [više na forumu]