Branimir Korać • nedjelja, 05.04.2015.

U posljednja dva susreta subotnjeg programa Primere domaćini su ostali bez pobjeda. Almeria je visoko poražena od Levantea dok je Real Sociedad odnio bod iz Malage...

Bila je to večer koju će igrači Almerije htjeti što prije zaboraviti. Visok domaći poraz u važnom susretu protiv Levantea, isključenje za Dubarbiera i općenito loš dojam. David Barral s tri pogotka uništio je domaćina i ostavio ga u zoni ispadanja.

Gosti su na poluvrijeme odnijeli vodstvo 2:0 pogocima Barrala i Casadesusa, a kada je Barral na početku drugog dijela povisio na 3:0, sve je bilo jasno. Tri minute nakon tog pogotka Dubarbier je zaradio drugi žuti karton i Almeria je više od pola sata igrala s igračem manje.

20 minuta prije kraja Thievy je odglumio prekršaj za kazneni udarac iz kojeg je Hemed smanjio na 3:1, no Barral je novim pogotkom ipak osigurao uvjerljivo slavlje gostima.

Real Sociedad bio je na rubu poraza protiv Malage, ali pogotkom Rubena Parda u 83. minuti uspio se izvući i uzeti bod.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, barem ne onih regularnih. Juanmi je poslao loptu u mrežu, ali iz zaleđa io ostalo je 0:0.

Zato je početkom drugog dijela Malaga ipak stigla do prednosti. Samu Castillejo ubacio je iz slobodnog udarca, a Recio je zabio glavom za vodstvo.

Prednost je održavana sve do 83. minute kada Pardo dobrim udarcem van 16 metara poravnava na 1:1 i donosi bod Moyesovoj momčadi.