Hrvatski trio iz PSG-a u finalu Francuskog kupa, Nantes i u ovom natjecanju u borbi za trofej

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.04.2015.

Rukometaši Nantesa i PSG-a odlučit će o pobjedniku Francuskog kupa. Nantes je do finala stigao pobjedom protiv Montpelliera dok je PSG bio bolji od Obrvanovog Chamberyja...

PSG se plasirao u finale Francuskog kupa pobjedom protiv Chamberyja 25:20 iako napadački nije briljirao, no obranom je izvukao pobjedu. Chambery je limitiran na samo 20 pogodaka i Parižani su otišli u finale.

U zanimljivom dvoboju Chambery je bio taj koji je prvi stigao do značajnije prednosti kada je poveo s 5:2, naravno, bila je to prerana faza utakmice da bi se nešto moglo sa sigurnošću prognozirati, a gosti su imali odgovor, brzo se vratili i početkom drugog poluvremena oni su stekli prednost od tri gola.

Bašić, Panić i Paty vratili su Chambery u rezultatsku neizvjesnost poravnavši na 13:13, ali odmah su i gosti napravili seriju i nakon tog bijega na plus tri, Chambery se više nije vratio. Do kraja susreta PSG rutinski je čuvao prednost, a u konačnici ju i povećao do 25:20.

William Accambray i Daniel Narcisse s po četiri gola bili su najefikasniji kod PSG-a, Marko Kopljar dodao je dva gola, a Igor Vori i Jakov Gojun po jedan. Kod domaćina Damir Bičanić također je postigao četiri pogotka, a Jerko Matulić tri.

Rukometaši Nantesa nakon što su osvojili Liga kup, plasirali su se i u finale Francuskog kupa. Do tamo su došli pobjedom protiv Montpelliera koji u prvenstvu igra sjajno i drži vodeću poziciju, ali u kup natjecanjima nije otišao do kraja.

Nantes je slavio s 34:30 osiguravši pobjedu u drugom poluvremenu nakon što je na odmor otišao s neodlučenim rezultatom.

Domaćin se odmah na startu drugog dijela odvojio golovima Rivere i Entrerriosa, a do polovice drugog dijela stekao je pet golova prednosti. Montpellier je u nastavku pokušavao smanjiti zaostatak, ali nije išlo.

Rivera je bio prvo ime utakmice s devet golova, a šest je dodao Nicolas Claire dok je goste predvodio kao i većinom Dragan Gajić sa sedam golova.