Chamberyju domaći poraz u neefikasnom dvoboju protiv Cessona

Mihaela Bradovski • srijeda, 08.04.2015.

20. kolo LNH donijelo je nekoliko zanimljivih susreta, ali i novu pobjedu lidera Montpelliera koji je napravio novi korak prema naslovu prvaka. PSG ga prati s tri boda zaostatka...

Montpellier bez kiksa u prvenstvu

I dok konkurencija uporno čeka na krivi korak Montpelliera, lider nastavlja nizati pobjede. Novu je upisao na gostovanju kod Creteila kojeg je svladao s 34:30.

Na gostovanju u Creteilu Montpellier je od početka drugog poluvremena držao konce igre u svojim rukama i nije dozvolio domaćinu da poravna i vrati se u utakmicu. Dok je prvo poluvrijeme proteklo u potpuno izjednačenoj igri s izmjenama vodstva, drugi dio ipak je pripao gostima.

Issam Tej i Dragan Gajić odmah su odvojili Montpellier na startu drugog poluvremena, a u zadnjih deset minuta Creteil nije došao na bliže od dva gola zaostatka.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Michael Guigou sa šest golova, a sjajan je na vratima bio Arnaud Siffert s 14 obrana. Kod domaćina Hugo Descat postigao je devet pogodaka dok je Mate Šunjić upisao četiri obrane.

Samo 35 pogodaka u Chamberyju

Dramatičan, ali ne i kvalitetom visok susret odigran je u Chamberyju. Obrvanova momčad poražena je na svom parketu od Cessona s malih 18:17.

U neefikasnom dvoboju momčadi su se svih 60 minuta izmjenjivale u vodstvu i nijedna nije uspjela prelomiti utakmicu u svoju korist. Na kraju je presudio pogodak Mathieu Lanfranchija 30 sekundi prije kraja. Jerko Matulić pokušao je donijeti bod domaćinu, ali Kevin Bonnefoi obranio je njegov pokušaj.

Inače Chambery je deset minuta prije kraja poveo sa 16:14 i imao priliku za pobjedu, no jedino je Matulić jednom bio uspješan i Cesson je kaznio tu realizatorsku sterilnost.

Matulić je na kraju postigao dva pogotka iz tri pokušaja dok je Damir Bičanić promašio oba šuta. Sedam golova postigao je Cedric Paty, a Yann Genty upisao je čak 19 obrana. Na drugoj strani Damir Batinović promašio je oba šuta, a Jeremy Suty zabio je sedam golova iz 17 pokušaja.

Očekivano slavlje Parižana

PSG nije dozvolio iznenađenje u domaćem susretu protiv Selestata. Slavio je s 36:26 predvođen s 18 obrana Patricea Annonaya dok je Titi Omeyer odmarao u ovom susretu. U rezultatski izvjesnom dvoboju Mikkel Hansen postigao je sedam pogodaka, Marko Kopljar tri iz četiri pokušaja, Igor Vori zabio je oba šuta, a Jakov Gojun imao je realizaciju 1/1. Na drugoj strani Igor Vujić postigao je dva pogotka uz dva promašaja.

Serdarušićev Aix nije došao do iznenađenja u susretu protiv St. Raphaela. Domaćin je slavio s 36:33 i tako drži visoko treće mjesto. Još jednom se realizatorski istaknuo Raphael Caucheteux, vodeći strijelac LNH, koji je postigao 11 pogodaka iz 12 pokušaja. Slaviša Đukanović upisao je 15 obrana i zasjenio vratare gostiju među kojima je Mario Cvitković pokušao obraniti jedan sedmerac, ali nije bio uspješan.

Nantesu su protiv Nimesa bila dovoljna dvojica raspoloženih igrača na putu do pobjede 31:27. Nedostajao je Valero Rivera, no i bez njega je domaćin slavio i to zahvaljujući golovima Nicolasa Clairea (deset) i Jordana Camarera (osam).

Fenjeraš iz Istresa upisao je novi poraz, ovaj put kod Tremblaya koji je glatko slavio 37:29. Manje od 20 minuta prije kraja susreta bilo je još 21:21, ali u finišu je Tremblay imao raspoloženije igrače i očekivano je slavio uz čak 13 pogodaka Mathieua Drouhina.