Borna Rupnik • subota, 11.04.2015.

Prvoplasirana momčad Serie A doživjela je drugi ovosezonski poraz, a iznenađujuće ga je ubilježila na gostovanju kod - fenjeraša iz Parme. Inter je napokon uspio pobijediti.

Posljednjeplasirana Parma, kojoj zona spasa bježi čak deset bodova, uspjela je napraviti podvig i svladati uvjerljivo vodeću momčad Italije, koju samo čudo može spriječiti u osvajanju novog naslova.

Trener Juventusa Massimiliano Allegri poslao je na teren pomalo "šareni" sastav, u iščekivanju četvrtfinala Lige prvaka protiv Monaca, a Stara je dama pogodak primila nakon sat vremena igre.

Parma je povukla protunapad, Belfodil je poslužio Maurija, koji sjajnim udarcem pogađa Storarijeve rašlje. Bio je to jedini udarac Parme u okvir Juventusovog gola. Torinezi su jesenski susret ovih momčadi dobili čak 7:0.

Genoa je na svom terenu pobijedila Cagliari 2:0. Razdoblje odluke bilo je ono između 52. i 58. minute, kada su Niang i Falque naciljali mrežu gostiju, a Genoa je potom sačuvala svoju prednost do kraja utakmice.

Hrvatski napadač Duje Čop cijelu je utakmicu pratio s klupe za pričuve.

Inter je na gostovanju kod Verone prekinuo svoj niz bez pobjede, a za trobod se pobrinula prije svega kombinacija Icardi - Palacio. U 11. minuti Palacio je bio asistent, Icardi strijelac, a u 48. minuti zamijenili su uloge za 2:0.

Svoj je obol dao i vratar Handanovič, koji je u 77. minuti obranio kazneni udarac Toniju, da bi u sudačkoj nadoknadni Moras zatresao vlastitu mrežu za konačnih 3:0.

Marcelo Brozović odigrao je cijelu utakmicu za Inter, a Mateo Kovačić ušao je u 80. minuti.