Milan
Milan 1:1(0:0) Sampdoria
Sampdoria

Josip Piršljin • nedjelja, 12.04.2015.

30. kolo talijanskog prvenstva zaključili su međusobnim dvobojem Milan i Sampdoria. Rossoneri su imali namjeru približiti se na tablici gostima iz Genove, no razlika će ostati ista.

U posljednjoj utakmici 30. kola Serie A na San Siru su se sreli Milan i Sampdoria. Inzaghijevi igrači su namjeravali pobjedom skočiti na sedmo mjesto i približiti se Sampdoriji na četiri boda manje, ali nisu u tome uspjeli.

Dvoboj je završio neriješeno čime se navijači Milana mogu polako pomiriti s time da njihova momčad niti sljedeće sezone neće igrati u europskim natjecanjima. Momčad iz Genove, pak, se sada izjednačila s Fiorentinom i do kraja sezone je čeka teška borba za četvrto ili peto mjesto.

Utakmica na San Siru nije ponudila pogotke u prvom poluvremenu, premda je bilo prilika na obje strane. Tek u 58. minuti pao je prvi gol, a strijelac je bio Soriano na asistenciju Eto'oa. Sampdoria je povela kontru, lopta je došla do Kamerunca koji je "podvaljuje" Sorianu i Diego Lopez nije imao šanse.

Prednost od 1:0 genovska ekipa uspjela je zadržati 15 minuta. Milan je izjednačio uz dosta sreće kada je poslije kornera pucao De Jong, a loptu je nespretnom reakcijom u vlastitu mrežu skrenuo Duncan. Poslije toga rezultat se nije mijenjao, te su momčadi podijelile bodove.