Josip Piršljin • nedjelja, 12.04.2015.

Sjajan pobjednički niz Lazija nastavio se i u 30. kolu talijanskog prvenstva, a zahvaljujući kiksu Rome, probio se i do drugog mjesta. Pobjedama i utrci za Europu vratio se Napoli protiv Fiorentine.

Nogometaši Napolija konačno su došli do pobjede i prekinuli negativnu seriju. U derbiju 30. kola svladali su Fiorentinu, preskočili je na četvrtom mjestu i ponovno su u igri za Europu, odnosno Ligu prvaka. Fiorentina nije pokazala igru kojom bi mogla parirati danas vrlo dobrom domaćinu.

Ivan Strinić je odigrao svih 90 minuta na lijevoj strani Napolija, a Milan Badelj je iz igre izašao u 69. minuti. Do prvog pogotka domaći su došli nakon 23 minute kada je na asistenciju Higuaina precizan bio Mertens. Sredinom drugog poluvremena pobjedu nebesko-plavih potvrdio je Hamšik, a slovački reprezentativac bio je precizan i u samoj završnici za konačnih 3:0.

Lazio nastavlja "gaziti" i dalje za što je u ovom kolu nagrađen dolaskom na drugo mjesto, a preskočio je vječnog rivala Romu. Piolijevi igrači su s 4:0 bili bolji od Empolija. Mauri je započeo golijadu u četvrtoj minuti, a kasnije su se u strijelce upisivali Klose, Candreva i Felipe Anderson. Poslije je Novaretti dobio drugi žuti karton pa su se Rimljani malo "smirili".

Nakon velikog niza Lazija, Roma je konačno pokleknula u 30. kolu i morala mu prepustiti drugo mjesto. Giallorossi su na torinskom Olimpicu remizirali 1:1, te ih sad čeka velika borba za mjesta koja vode u Ligu prvaka. Florenzi je iz jedanaesterca donio prednost gostima, no ubrzo je izjednačio Lopez za konačnih 1:1.

Palermo je s 3:1 bio bolji od Udinesea, a od hrvatski igrača nastupe su upisali Stipe Perica i Mato Jajalo, dok je Igor Bubnjić ostao na klupi. Šime Vrsaljko nije bio u kadru za dvoboj s Atalantom kojeg je Sassuolo izgubio 2:1, a uspješan je bio i Chievo protiv Cesene (0:1).