Premijer liga - Liga za prvaka, 2. kolo, 11.04.2015.
Umag 17:27 Poreč
Poreč

Poreč u gostima kod Umaga upisao prvo i uvjerljivo slavlje u Ligi za prvaka

Zvonka Keliš • subota, 11.04.2015.

U sklopu drugoga kola nastavka domaćeg prvenstva momčad Poreča u gostima je kod Umaga osigurala prvu pobjedu u Ligi za prvaka te je slavila s uvjerljivih deset pogodaka razlike.

Nakon što je su u prvom kolu Lige za prvaka, kako Poreč tako i Umag, pretrpjeli uvodne poraze vrijeme je bilo i za prve bodove jedne od ove dvije momčadi. Na domaćem terenu Umag nije uspio osigurati prvo slavlje, naime, Poreč je pokazao što sve zna i umije te je slavio s uvjerljivih deset pogodaka prednosti. U narednom, trećem kolu, koje je na rasporedu za svega četiri dana, Umag će u goste hrvatskom viceprvaku Nexe, dok će Poreč na svom terenu snage odmjeriti s Dubravom.

Uvodne minute susreta pripale su gostima koji se odmah odvajaju na sigurnih 5:1, a iako se domaćin trudi više ne uspijeva sustići svog suparnika. Do desete minute Umag stiže na 3:6, no nedugo zatim Poreč se već odvaja na odličnih 11:4. Uslijedila je tada novo, ali kratko domaće buđenje i serija pogodaka za smanjenje zaostatak na minus tri (8:11), no na predah se ipak odlazi sa sigurnim gostujućim vodstvom 13:9.

Nastavak također donosi bolje izdanje Poreča koji prve minute drugoga poluvremena koristi kako bi se odvojio na +7 (16:9). U narednim minutama gostujuća momčad samo gradi svoju prednost te se s nekoliko mini serija pogodaka dodatno odvaja od svog protivnika. U završnici susreta gostujući rukometaši odlaze i na +10 (15:25), a istom prednošću i prvim slavljem u Ligi za prvaka (27:17) se vraćaju i kući.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Matija Rađaković s osam postignutih pogodaka, Marin Sorić sakupio je pet obrana, Goran Čarapina osam, dok je najbolji kod Umaga bio Valentino Ravnić s pet golova, Vuko Borilović zaustavio je četiri lopte, Gabriel Buvinić jednu, Tomislav Milinković pet, a Elvedin Burnić dvije.