Premijer liga - Liga za prvaka, 2. kolo, 12.04.2015.
Dubrava
Dubrava 21:29 Varaždin 1930
Varaždin 1930

GRK Varaždin novo uvjerljivo slavlje u Ligi za prvaka upisao i u gostima kod Dubrave

Zvonka Keliš • nedjelja, 12.04.2015.

Momčad GRK Varaždina u drugom je kolu Lige za prvaka stigla u goste ekipi Dubrave koja na svom terenu nije uspjela osigurati prvo slavlje u nastavku domaćeg prvenstva stoga se Varaždinci kući vraćaju s novim uvjerljivim slavljem.

Regularni dio sezone Premijer lige momčad GRK Varaždina 1930 završila je na sigurnom prvom mjestu te je na isti način potom zakoračila i u Ligu za prvaka u kojoj u sklopu prvoga kola uvjerljivo svladava ekipu Poreča (35:25). S druge strane, ekipa Dubrave po odigranih 26 kola Premijer lige našla se na trećem mjestu na ljestvici, dok je nastavak domaćeg prvenstva otvorila gostujućim porazom od Nexea (22:29), a ove nedjelje, na svom je terenu pretrpjela još jedan uvjerljiv poraz. Varaždinci su, naime, u Zagrebu bolji bili s osam pogodaka razlike.

Gosti se od domaćina odvajaju odmah na startu te osiguravaju uvodnih 6:2. Iako se domaća momčad potom na kratko budi te stiže na minus tri (5:8), ne uspijeva više sustići svog suparnika i poravnati rezultat. Do odlaska na odmor gostujuća momčad tako gradi svoju porednost za vodstvo 14:10.

U nastavku susreta Varaždinci nastavljaju povećavati svoju prednost, iako se domaći rukometaši ne predaju te pokušavaju pružiti što bolji otpor. Još jednom tako stižu na tri pogotka zaostatak (12:15), no ponovno se ne uspijevaju znatnije približiti. Varaždin se tada nanovo odvaja na sigurniju prednost, upisuje vodstvo 22:15 sredinom drugoga poluvremena da bi do samoga kraja osigurao slavlje 29:21.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ante Tokić sa šest postignutih pogodaka, Vedran Huđ dodao je njih pet, Mislav Lončar sakupio je 14 obrana, Matija Špikić dvije, dok je najbolji kod Dubrave bio Josip Jurić-Grgić s pet golova, Igor Totić zaustavio je 11 lopti, a Domagoj Grahovac dvije.