Dubrovačka veza nedovoljna Barceloni: Realu šesti ovosezonski El Clasico

Davor Kovačević • nedjelja, 12.04.2015.

U već šestom najvećem klupskom košarkaškom derbiju ove sezone Real Madrid je i po četvrti put svladalo rivale iz Barcelone i dalje ostao vjerni pratitelj vodeće Unicaje. Ante Tomić još je jednom odigrao nadahunutu utakmicu, dobar je bio i Hezonja, ali još raspoloženih suigrača nisu imali.

Ante Tomić u pet je ovosezonskih El Clasica zabijao redom 17, 25, 12, 8 i 12 poena. U najnovijem derbiju Real Madrida i Barcelone još je jednom zatrpao koš bivšeg kluba, posebice se to odnosi na prvo poluvrijeme, ali Barcelona je i četvrti put morala čestitati rivalima iz Madrida. Ako će Katalonci tražiti krivca, onda će ga naći u posljednjih pet minuta i Amerikancu s azerbajdžanskom putovnicom Jayceeju Carrollu koji je domaćim navijačima upriličio one-man show i Tomiću uzeo titulu igrača utakmice. Kao što mu je Fernandez, koji danas nije forsirao bolna leđa, oduzeo MVP nagradu u finalu Superkupa.

Upravo je Tomić nosio Barcelonu na svojim leđima u prvom poluvremenu u kojem je Real svih 20 minuta proveo u vodstvu, u jednom trenutku i probivši granicu od deset koševa viška (42:32). Tomić je zabijao, skakao u napadu, asistirao, a upravo ovo posljednje najbolje radio na začetku nastavka kada je i Barcelona potpuno uhvatila priključak.

I ne samo da su gosti uhvatili domaćine, već se u igru uključio i Mario Hezonja. Mladi Dubrovčanin je nastavio koracima svog starijeg sugrađanina i sa sedam vezanih poena odveo Barcelonu do najveće prednosti. Bilo je to +3 (58:55) u posljednjoj minuti treće dionice.

Sve do 34. minute izgledalo je da će se i ovaj El Clasico, kao i prethodna dva odlučivati na jednu loptu. S tim se nije složio i Carroll koji je odlučio na sebe usmjeriti svjetla reflektora Palače sportova. Naturalizirani Azerbajdžanac je do tog trenutka na kontu imao sedam poena, a utakmicu završio s 26 poena. Zato i ne čudi što je Barcelona u praktički tri-četiri napada ostala bez šanse u Madridu.

Tomić je utakmicu završio s 22 poena i valorizacijom 34, a nakon sedam skokova u prvom dijelu, jedan mu je nedostajao do novog double-doublea učinka. Od tih devet skokova, šest ih je Tomić skupio u napadu gdje je i četiri puta uspješno pronalazio suigrače u mat poziciji. Hezonja se zaustavio na brojci od devet poena, a još je Satoransky bio drugi dvocifreni s deset poena. Uz maestralnog Carrolla, kod Reala se istankuo Rodriguez s 13 poena i devet asistencija, od kojih su neke bile šetnje kroz srce katalonske obrane, te Llull s 12 poena.

• Obrisan korisnik13.04.2015. u 10:59
    Real dominira nad Barcom zadnjih godina,ima siri roster i uvjerljivo boljeg trenera... a ovi iz Barce produzuju nedavno ugovor Pascualu,nisu ljudi normalni s obzirom da nemoze pariratiu ni Realu u ligi niti u Euroligi mogu nesto zadnjih godina...
  • Obrisan korisnik12.04.2015. u 23:49
    pa carroll je tada u četiri napada zaredom zabio koševe, real ošo preko 10 i gotova tekma, šta je sporno
  • narada10812.04.2015. u 23:02
    „Tri-četiri napada" ? Barcelona je od +1 u 33. min. bili pet minuta bez koša, znači onda kad se lomi tekma - nedopustivo za ekipu s takvim rosterom i takvim očekivanjima. Još su sredinom tjedna imali relativno laku utakmicu u Evroligi.