Chambery uz sedam hrvatskih pogodaka glatko slavio u Istresu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.04.2015.

Odigrano je prvih pet utakmica 21. kola LNH u kojima su momčadi s vrha stigle do pobjeda. Chambery je visoko slavio kod Istresa dok su Dunkerque i St. Raphael vrlo tijesno ubilježili gostujuće bodove...

Prvak do tijesne pobjede

Neizvjestan dvoboj odigran je u Rennesu gdje je Cesson ugostio momčad Dunkerquea. Nakon velike borbe domaćin je ipak poražen s 22:21 u susretu u kojem nije nedostajalo preokreta.

Gosti su loše počeli i postigli samo jedan pogodak u prvih 12 minuta što je Dunkerque iskoristio da bi se odvojio na 5:1 i do kraja prvog poluvremena Cesson je održavao vodstvo i na odmor otišao s 12:9.

Nakon što je Hochet na početku drugog poluvremena povisio na 13:9, uslijedio je bolje razdoblje igre Dunkerquea koji je pojačao u obrani i s četiri uzastopna pogotka vratio se u utakmicu i ubrzo preuzeo kontrolu.

U 49. minuti Dunkerque je vodio s 21:16 te se činilo da će mirno privesti utakmicu kraju, ali domaćin je dvije minute prije kraja došao na samo gol zaostatka i zakomplicirao završnicu. Prvo je Butto promašio sedmerac i dao priliku Cessonu, ali Gerard brani pokušaj Nemanje Mladenović i gosti ipak bilježe pobjedu 22:21.

U pobjedničkom sastavu Gerard je upisao 11 obrana uz samo devet primljenih golova, a pet pogodaka postigao je Pierre Soudry. Kod domaćina Kevin Bonnefoi imao je 15 obrana, Jeremy Suty šest pogodaka, a Damir Batinović tri pogotka iz sedam pokušaja.

Chambery lako protiv fenjeraša

Posljednjeplasirani Istres sve je bliže ispadanju iz društva najboljih, porazi se nižu, a novi je stigao na domaćem parketu u susretu protiv Chamberyja koji je slavio s 34:26.

Obrvanova momčad nije imala problema, dominirala je susretom i opravdala status favorita. Već u prvom dijelu stvorila je zalihu, a domaćin nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.

Krajem prvog poluvremena Istres je zaostajao dva pogotka da bi s tri pogotka u nizu Chambery stvorio ugodniju prednost prije odlaska na odmor i kasnije imao i dvoznamenkastu prednost.

Najviše pogodaka kod gostiju postigao je Timothey N'Guessan njih šest, Jerko Matulić zabio je četiri gola iz šest pokušaja, a Damir Bičanić tri uz stopostotan učinak. U domaćem sastavu Theo Derot postigao je pet pogodaka.

Neočekivani poraz Nantes, St. Raphael slavio u finišu

Serdarušićev Aix bio je bolji od pretposljednjeg Selestata s 33:27 u susretu u kojem je u zadnjih 20 minuta riješio pitanje pobjednika. Sjajnu utakmicu odigrao je Vladica Stojanović s 11 golova uz samo dva promašaja dok je Klemen Cehte dodao devet pogodaka. Gostima nije pomoglo osam pogodaka Radua Ghite, a Igor Vujić bio je strijelac jednom iz pet pokušaja.

Neočekivani domaći poraz ubilježio je Nantes koji nastavlja igrati s dosta oscilacija. U njegovoj dvorani svladao ga je Tremblay s 28:24 predvođen raspoloženim Aljošom Rezarom koji je upisao 17 obrana. Osim njega, po pet pogodaka postigli su Oussama Boughanmi i Audray Tuzolana. Osam golova Nicolasa Clairea nije bilo dovoljno Nantesu.

St. Raphael zadržao je treću poziciju na ljestvici gostujućom pobjedom kod Toulousea 28:27 zahvaljujući golu Aureliena Abilyja na samom isteku vremena. Toulouse se uspio vratiti iz minusa, ali u završnici s igračem manje nije uspio izdržati. Bio je to sedmi Abilyjev pogodak na susretu, a sedam kod domaćina postigao je Goce Georgievski.