Barcelona
Barcelona 2:0 Valencia
Valencia

Branimir Korać • subota, 18.04.2015.

Golovima u prvoj i posljednjoj minuti Barcelona je svladala u derbiju Valenciju s 2:0 i tako zadržala prednost na vrhu ljestvice. Valencia je odigrala odličnu utakmicu, posebno u prvih 45 minuta kada je propustila i kazneni udarac...

Vrlo važna utakmica za obje momčadi, Barcelona si nije smjela dopustiti drugu utakmicu u nizu bez pobjede kako bi zadržala prednost nad Real Madridom, a s druge strane Valencia je tražila bodove u borbi za treće mjesto.

U konačnici domaćin je uzeo sva tri boda iako je sve moglo i drugačije završiti da je Valencia iskoristila barem dio prigoda iz prvog poluvremena. Imala je u tom razdoblju i kazneni udarac i vratnicu, niz kvalitetnih prilika, ali lopta nije ušla u mrežu.

Nakon toga domaćin je u drugom dijelu potpuno preuzeo kontrolu, imao dosta prilika za povećanje vodstva i tek u samoj završnici uspio je pobjeći na 2:0.

Počelo je kao iz snova za Barcelonu. Gosti se još nisu niti posložili, a bili su u zaostatku kada je Luis Suarez u prvoj minuti susreta nakon dodavanja Lionela Messija došao sam pred vratara Alvesa i zabio za vodstvo.

Valencia tu nije potonula već je krenula po poravnanje. Imala je idealnu priliku za to u desetoj minuti kada Pique u svojem kaznenom prostoru neoprezno ulazi u Rodriga i gosti zarađuju kazneni udarac. Izveo ga je Dani Parejo, a Bravo je fantastično obranio njegov pokušaj pritom uhvativši loptu.

Niti to nije pokolebalo goste. Nastavili su nizati napade i stvarati prilike, Barcelona nikako nije mogla razviti svoju igru, a centimetri su dijelili goste od poravnanja u 33. minuti. Fantastično je pucao Paco Alcacer, Bravo je ostao ukopan na gol liniji, a loptu je zaustavila vratnica.

Još jedna fantastična prilika u završnici prvog dijela, ovaj put na drugoj strani kada Lionel Messi iz idealne situacije s ruba peterca puca pokraj gola.

U drugom poluvremenu dosta bolja Barcelona. Domaćin je potpuno kontrolirao igru, a bio je blizu povećanja vodstva u 64. minuti kada je Messi sjajno izveo slobodan udarac, ali lopta je pogodila gredu.

Na poluvremenu je u igru ušao i Ivan Rakitić umjesto Adriana, a zaradio je žuti karton u 77. minuti nakon prekršaja na Pareju.

Rješenje susreta stiglo je u sudačkoj nadoknadi kada je Messi išao sam prema Alvesu i postigao drugi pogodak te potvrdio tri boda Barcelone.

• sportoz18.04.2015. u 20:29
    Dobra je ova Valencia. Želim im puno više sreće kada budu gostovali na Bernabeu i poneki bod... :)