Niko Rukavina • subota, 18.04.2015.

Kramarićev Leicester svladao je na domaćem terenu Swanseaja i došao do treće uzastopne pobjede kojom je pobjegao s dna ljestvice. WBA je iznenadio na gostujućem terenu favorizirani Crystal Palace, a Stoke je došao do preokreta protiv Southamptona.

Leicester je na domaćem terenu nadigrao Swanseaja i došao do treće uzastopne pobjede čime su nakon dugo vremena pobjegli s dna ljestvice. Andrej Kramarić odigrao je vrlo dobrih 75 minuta u pobjedi svoje momčadi.

Lisice su došle u vodstvo u 15. minuti kada je Wes Morgan ostavio je loptu za Leonarda Ullou koji iz blizine poentira za svoj osmi ovosezonski pogodak. Do kraja prvog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja.

Nastavak je ponudio ipak puno više. Vrlo dobre prigode imao je Leicester početkom drugog dijela, od čega dvije Kramarić (posebno onu u 57. kada je s pet metara pucao preko gola), no veliku šansu za izjednačenje propustio je Nelson Oliveira u 67. kada mu je Kasper Schmeichel obranio udarac.

Bolju igru i zasluženu pobjedu domaćinima je u 89. donio Andy King. Lukasz Fabianski je jako loše reagirao na Cambiassov slobodni udarac, a na loptu je natrčao King i zabio iz blizine za nova tri boda Leicestera.

Crystal Palace dočekao je WBA na Selhurst parku kao veliki favorit. Naime Palace se prije ove utakmice nalazio u seriji od četiri uzastopne pobjede, dok je WBA imao pet poraza u posljednjih šest dvoboja u svim natjecanjima. Međutim gosti su odigrali odličnu utakmicu i na kraju su slavili s 2:0.

WBA je došao u vodstvo već u 2. minuti preko Jamesa Morrisona koji se najbolje snašao nakon kornera Chrisa Brunta. Palace je preuzeo kontrolu nad igrom, držao je visoki postotak posjeda lopte i stisnuo goste u svoju polovicu, no osim dobre prigode Yannicka Bolasieja sredinom poluvremena, nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Boaza Myhilla.

U osmoj minuti nastavka Craig Gardner je potegnuo s 30 metara iskosa i iznenadio Juliana Speronija za povećanje vodstva WBA. Ubrzo je Dwight Gayle pogodio stativu za Palace, no gosti unatoč pritisku do kraja utakmice nisu uspjeli ublažiti poraz.

Everton je nadigrao Burnley i slavio s minimalnih 1:0. Veliku prigodu za domaćine u 11. je propustio Ross Barkley kada mu je Tom Heaton obranio udarac s bijele točke. Jedini pogodak na utakmici postigao je Kevin Mirallas u 29. na asistenciju Arounea Konea.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Ashley Barnes je zaradio isključujući žuti karton i ostavio svoju momčad s deset igrača u polju. Do kraj dvoboja Everton je mogao zabiti još koji pogodak. Burnley je ovim porazom pao na začelje tablice, a Everton je upisao četvrtu pobjedu iz posljednjih pet dvoboja.

Nogometaši Stokea u nastavku dvoboja preokrenuli su Southampton na domaćem terenu i došli su do prve pobjede nakon četiri kola bez trijumfa. Svece je u vodstvo doveo Morgan Schneiderlin pogotkom u 22. minuti, no pogocima Mame Dioufa u 47. i Charlieja Adama u 84. Stoke je došao do preokreta i tri boda.