Premiership, 33. kolo, 28.04.2015, 20:45 h
Hull City
Hull City 1:0 Liverpool
Liverpool

Borna Rupnik • utorak, 28.04.2015.

Hull City napravio je važan korak prema mogućem ostanku u Premiershipu minimalnom pobjedom nad Liverpoolom, koji je tako propustio priliku olakšati si borbu za peto mjesto na tablici.

Redsi s Anfielda nisu uspjeli smanjiti zaostatak za četvrtoplasiranim Manchester Unitedom i vjerojatno su se i konačno oprostili od lova na mjesto u Ligi prvaka iduće sezone.

Tigrovi su od početka do kraja ponudili čvrstu obranu za koju nogometaši Brendana Rodgersa nisu imali pravo rješenje, a u 37. minuti uspjeli su ugrabiti puni plijen.

Elmohamady je ubacio, gosti su pokušali namjestiti zaleđe, no pravovremeno im je utrčao Dawson i glavom zabio za 1:0.

Taj je rezultat ostao na semaforu i poslije završnog sučevog zvižduka, što su nogometaši Hull Cityja burno proslavili.

Naime, Hull City sada ima dva boda više od Aston Ville, a tri i četiri više od Leicester Cityja i Sunderlanda, koji imaju utakmicu manje.

Napadač Hull Cityja Nikica Jelavić nije konkurirao za nastup zbog ozljede, a branič Liverpoola Dejan Lovren igrao je do 76. minute.