Manchester City
Manchester City 2:0 West Ham
West Ham

Branimir Korać • nedjelja, 19.04.2015.

Sam Allardyce doveo je West Ham na Etihad i pokušao iskoristiti vrlo lošu formu Manchester Cityja, međutim domaćin je ipak uspio slaviti 2:0. Pomogao je branič West Hama John Collins koji je skrenuo loptu u svoju mrežu u ranoj fazi susreta i tako olakšao posao domaćinu...

Samo četiri pobjede Manchester Cityja u zadnjih 12 utakmica puno je premalo i ne samo da je kompromitirao šanse u borbi za naslov prvaka, Manchester City je ujedno i doveo pod znak upitnika i plasman u Ligu prvaka. Susret protiv West Hama stoga je bio iznimno bitan i domaćinu je igrala samo pobjeda.

Od početka je domaćin krenuo napadački i s jasnom željom da dođe što prije do pogotka. Pokušavali su tako u ranoj fazi susreta Silva i Aguero neprecizno, a vrlo opasno prijetio je iz slobodnog udarca Kolarov.

Neposredno nakon tog slobodnjaka reprezentativca Srbije, City je poveo. Jesus Navas pokušao je ubaciti loptu u sredinu, to dodavanje presjekao je Collins, međutim lopta mu se nezgodno odbila i u visokom luku završila od grede u mreži ostavivši Adriana bez šanse.

Ovaj pogodak puno je značio domaćinu koji je zaigrao slobodnije i u 36. minuti je stigao do novog pogotka. Odličan kontranapad domaćina završili su Navas asistencijom i Aguero pogotkom za 2:0 Cityja.

U drugom dijelu Manchester City kontrolirao je situaciju na travnjaku, a u 65. minuti dogodila se zabrinjavajuća situacija za City. Cheikhou Kouyate zakačio je rukom Davida Silvu koji je završio na travnjaku, pomoć mu se ukazivala gostovo deset minuta, a teren je napustio na nosilima primajući kisik.

Zbog toga je susret i produžen devet minuta, West Ham je pokušao doći do pogotka u tom razdoblju, ali nije uspio. Enner Valencia je bio najopasniji, ali Hart nije svladan.