Branimir Korać • subota, 18.04.2015.

Madridski Real nije napravio krivi korak na svom travnjaku protiv Malage, upisao je pobjedu 3:1. Međutim ono što brine Carla Ancelottija je stanje bivšeg Tottenhamovog dvojca Modrić - Bale koji je zbog ozljeda napustio travnjak...

Malaga je doputovala na Santiago Bernabeu nadajući se iznenađenju i nije igrala loše. Tek u samoj završnici Madrid je slomio njezin otpor i upisao u konačnici rezultatski komotnih 3:1.

Počelo je lošim vijestima za Real Madrid koji je vrlo rano ostao bez Garetha Balea. Već u trećoj minuti Bale je ostao na travnjaku i pokazao da treba zamjenu i umjesto njega je u igru ušao Chicharito Hernandez.

Upravo Hernandez imao je prvu zanimljivu priliku na susretu i to nakon 20 minuta igre kada je pucao glavom, ali Kameni je obranio njegov pokušaj.

Prvi pogodak stigao je u 25. minuti. Cristiano Ronaldo ubacio je iz slobodnog udarca, a Sergio Ramos iz blizine je zabio za vodstvo domaćina.

Do kraja prvog dijela najbolju priliku imali su gosti i to deset minuta prije odmora kada je Darder došao do lopte u 16 metara, ali pucao visoko preko gola.

Nije Real Madrid briljirao, nedostajalo je bržeg protoka lopte i dosta teško je dolazio do prilika. Ipak, odnio je na odmor vodstvo i s prednosti ušao u drugi dio.

Nakon 15 minuta drugog dijela još malo loših vijesti za Ancelottija. Nakon starta Recija na travi je ostao Luka Modrić, zaradio je udarac u koljeno i nije nastavio igru.

U 67. minuti prva prilika za domaćina da poveća vodstvo. U 16 metara zaustavljen je prekršajem James Rodriguez, sudac je pokazao na penal, ali Ronaldo pogađa vratnicu.

Međutim nije se dugo čekalo na drugi Realov gol. Dvije minute kasnije fantastičnim udarcem Rodriguez povećava na 2:0 i donosi malo mira domaćinu, ali remeti ga Malaga svojim pogotkom. U 71. minuti Juanmi smanjuje na 2:1 i ne dopušta igračima Real Madrida da krenu zatvarati utakmicu.

Do kraja susreta Malaga ipak nije uspjela stvoriti dovoljan pritisak i ući u čistu priliku čak štoviše, na drugoj strani Ronaldo zabija svoj 50. ovosezonski gol na dodavanje Hernandeza i zaključuje priču.

Glatka pobjeda Real Madrida koji ostaje za petama Barceloni na dva boda zaostatka.

U zadnjoj utakmici dana, Athletic Bilbao svladao je Getafe 3:0. Ključni trenutak susreta zbio se na samom kraju prvog dijela, kada je Velazquez kao zadnji igrač obrane zaradio izravni crveni karton, a Aduriz pogodio s bijele točke.

Odmah na početku nastavka, Aduriz je zabio i drugi, a u završnih desetak minuta Ibai i Susaeta postavljaju konačnih 4:0.