Borna Rupnik • subota, 25.04.2015.

Nogometaši Barcelone uspješno su odradili i gostovanje kod gradskog rivala Espanyola. Iako je uzbuđenja bilo tijekom cijele utakmice, momčad Luisa Enriquea golove za pobjedu zabila je već u prvih 25 minuta, dok je Atletico Madrid tek u drugom poluvremenu slomio otpor Elchea.

Barcelona je napravila novi korak prema osvajanju naslova prvaka. Izvrsnom igrom u prvom poluvremenu osigurala je dva pogotka prednosti, koje je potom sačuvala u nastavku unatoč igraču manje i većoj nervozi na terenu.

S obzirom na raspoloženi ulazak u utakmicu, bilo je samo pitanje vremena kada će nogometaši Luisa Enriquea postići pogodak, a to se zbilo u 17. minuti. Strijelac je bio Neymar na povratnu loptu Jordija Albe.

Na 2:0 povisio je Lionel Messi iz "mrtvog kuta", premda je sporna ostala pozicija asistenta Luisa Suareza. Espanyol su većih problema sačuvali vratar Casilla i gostujuća nepreciznost.

Međutim, u 54. minuti Alba je prvo zaradio žuti karton zbog napucavanja lopte, a odmah potom i crveni zbog prigovora te je Espanyol dobio novi motiv. Doduše, Messi je zamalo otklonio svu neizvjesnost, ali ga je zaustavio okvir gola.

Neymar je zatim propustio zicer, sudac je imao sve više posla, a najveće je prigode za smanjenje Barceloninog vodstva propustio pričuvni napadač Stuani. Svoj je obol pobjedi dao i Barcelonin vratar Bravo, a u sudačkoj nadoknadi isključen je i Espanyolov Moreno.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u završnih je desetak minuta zamijenio Suareza, a Espanyol je ostao u sigurnosti sredine poretka.

Atletico Madrid ugostio je Elche na Vicente Calderonu, a Mario Mandžukić cijelu je utakmicu pratio s klupe za pričuve, dok Mario Pašalić nije konkurirao za sastav gostiju.

Elche se dobro postavio, a domaćin je pritisak uspio pojačati tek krajem prvog poluvremena. Obrana gostiju popustila je tek u 55. minuti, kada je Griezmann odbijenu loptu glavom pospremio u mrežu.

U 63. minuti s ruba je kaznenog prostora u bliži kut pucao Raul Garcia i vratar Tyton opet je morao vratiti loptu na centar, a "točku na i" svojim je drugim golom stavio Griezmann u 77. minuti. Loptu je ukrao Niguez i nesebično poslužio francuskog napadača koji nije imao težak posao.

• anetisi25.04.2015. u 19:42
    ako je sudeći prema dodavanju prilikom drugog gola, polako se vraća onaj stari iniesta..