Branimir Korać • nedjelja, 26.04.2015.

Nedjeljni program u Primeri obilježio je derbi kola koji je odigran u Vigu. Real Madrid doputovao je na prilično neugodno gostovanje, ali u vrlo sadržajnom susretu stigao je do tri boda...

Gostovanje u Vigu nikada nije lagano, domaćin je kvalitetna momčad koja voli otvoren nogomet i nadigravanje te je kao takav vrlo opasan protivnik. Real Madrid doputovao je uz već znane probleme s izostancima i na leđima s teškom utakmicom protiv Atletica tijekom tjedna, ali izbora nije imao. Da bi zadržao pritisak na Barcelonu, igrala mu je samo i jedino pobjeda.

Počelo je vatreno i obostrano otvoreno, a na prvi gol se nije dugo čekalo. Već u devetoj minuti Nolito je pronašao put do mreže Casillasa i doveo Celtu u vodstvo.

Rani pogodak nije uzdrmao Madriđane, odmah su krenuli po poravnanje i ono je stiglo sedam minuta kasnije. Napokon je među strijelce upisano i ime Tonija Kroosa koji inače većinu pogodaka postiže udarcima izvan kaznenog prostora, no ovaj put dobro je reagirao na ubačaj Ronalda i vratio svoju momčad u utakmicu.

Raspoložen je bio Chicharito Hernandez koji je dočekao priliku i počeo redovno zabijati. Ovaj put je bio strijelac pogotka za 2:1 nakon akcije s Jamesom Rodriguezom, međutim niti tu nije stalo "ludilo" u prvih pola sata.

Igrala se 28. minuta, a već četvrta lopta završila je u mreži. Ovaj put na drugoj strani, Santi Mina pobjegao je gostujućoj obrani i prvo pogodio vratnicu, no lopta mu se sretno odbila i poslao ju je u mrežu za 2:2.

U završnici poluvremena novi pritisak Real Madrida. U 41. minuti Ronaldo pogađa vratnicu, ali dvije minute kasnije James Rodriguez zaključuje prvo poluvrijeme pogotkom za vodstvo 3:2.

U drugom poluvremenu bilo je nešto mirnije nego u prvih 45 minuta iako su obje momčadi tražile po pogodak. Real Madrid došao je do njega preko Chicharita u 69. minuti nakon čega je Ancelotti uveo Arbelou i Pepea umjesto Chicharita i Jamesa, zatvorio utakmicu i odnio tri boda.

Sevilla i Almeria u ranijim susretima upisali su identične pobjede 2:0, Sevilla je svladala Rayo Vallecano golovima Iborre i Carrica dok je Almeria svladala Eibar golovima Bifoume i Verze.