Odlična utakmica Gorana Sutona u novoj pobjedi Joventuta, Valencia izvukla pobjedu

Branimir Korać • subota, 25.04.2015.

Odigrana su prva četiri susreta 30. kola ACB lige, a u jednom od njih važnu ulogu igrao je i Goran Suton koji je predvodio Joventut do pobjede...

Valencia je uz puno muke stigla do pobjede protiv Manrese koju je svladala s 84:81 i na taj način ostala u igri za četvrto mjesto i prednost domaćeg parketa u prvoj rundi doigravanja. Mogla je do pobjede i lakše i bez nervoze u završnici, ali Manresa kojoj gori pod petama zakomplicirala je susret u završnici. Gosti su imali posljednji napad za produžetak, ali Željko Šakić blokiran je od strane Vivesa. Vladimir Lučić s 13 poena (5/7) i pet skokova vodio je domaćina kod kojeg je Krešo Lončar za sedam minuta ubacio dva poena (1/2 za dva). Kod gostiju Alfonso Sanchez ubacio je 20 poena (5/11) dok je Šakić za 22 minute ubacio četiri poena (0/1 za dva, 1/2 za tri) i uhvatio sedam skokova.

Veliku pobjedu u borbi za opstanak upisala je Sevilla koja je svladala Unicaju sa 75:70. Unicaja je na vrhu i vodi borbu s Real Madridom za prvo mjesto, međutim ovdje je upisala neočekivani poraz. Od početka se stvari nisu odvijale prema očekivanjima gostiju i konstantno su bili u minusu. Kirk Penney ubacio je 17 poena (5/11 trica), a kod Unicaje Caleb Green ubilježio je 13 poena (4/10).

Fuenlabrada je na krilima veterana Andyja Panka, 23 poena (9/14), došla do vrijedne pobjede u borbi za opstanak protiv Laboral Kutxe kojoj nije pomogla dobra večer Mikea Jamesa (17 poena).

Odličnu utakmicu odigrao je Goran Suton koji je bio najbolji pojedinac Joventuta u visokoj pobjedi protiv Gipuzkoe. Joventut je tako napravio novi korak prema doigravanju, a Suton je utakmicu završio s 14 poena (4/5, 1/3), 13 skokova i tri ukradene lopte za samo 20 minuta provedenih na parketu.