Borna Rupnik • nedjelja, 26.04.2015.

Bavarski nogometni div od nedjelje je po 25. puta u povijesti prvak Njemačke. Borussia (M) svladala je Wolfsburg, a Werder je sustigao prednost Paderborna.

Paderborn je u nedjelju propustio veliku priliku za osvajanje sva tri boda protiv Werdera, koja bi mu itekako puno značila u neizvjesnoj borbi za ostanak u Bundesligi.

Momčad Srđana Lakića, koji je igrao od prve do 74. minute, povela je 2:0 unutar samo tri minute - u 25. i 27. minuti mrežu Werdera pogađali su Vrancić i Stoppelkamp.

Međutim, Selke je smanjio tik prije odlaska na odmor, a remi je osigurao Hajrović u 75. minuti, samo minutu poslije svog ulaska u igru. Zbog isključenja Heinlotha, Paderborn je u zadnjih petnaestak minuta morao izdržati s desetoricom.

Derbi kola odigran je u Mönchengladbachu, a 0:0 je na semaforu stajalo sve do 90. minute, kada je Kruse uspio matirati Wolfsburgovog vratara Benaglija.

Tom je pobjedom domaćin preskočio Bayer iz Leverkusena na trećem mjestu, a drugoplasiranom Wolfsburgu približio se na četiri boda, četiri kola prije kraja prvenstva.

Ivan Perišić našao se u početnoj jedanaestorici Wolfsburga, a u 68. minuti zamijenio ga je Guilavogui.

Osim toga, poraz Wolfsburga označio je i početak slavlja u Münchenu. Bayern je i matematički obranio svoj naslov najbolje momčadi Njemačke, s obzirom da ima nedostižnih 15 bodova viška.