Nexe uvjerljiv protiv Dubrave, Varaždin nakon velike borbe slavio nad Porečom

Zvonka Keliš • četvrtak, 07.05.2015.

Hrvatski rukometni viceprvak uvjerljivi je bio nad Dubravom u sklopu šestog kola Lige za prvaka, dok su Varaždinci nakon velike borbe u gostima kod Poreča uspjeli osigurati minimalno slavlje.

Dubrava - Nexe 23:33 (12:14)

Aktualni hrvatski viceprvak u sklopu šestog je kola Lige za prvaka stigao do svog četvrtog slavlja, a uvjerljivo bolji bio je od ekipe Dubrave. Gosti su poveli odmah na startu te su se odvojili na 2:0, a potom i na 5:3 da bi domaćin do sredine prvog poluvremena poravnao na 7:7. Gostujuća momčad u narednim se minutama još jednom odvaja, odlazi na 10:8, a iako domaća momčad osigurava novo izjednačenje (10:10), do odlaska na odmor osigurava vodstvo 14:12.

Uvodne minute nastavka donijele su gostujućih +3 i potom povećanje vodstva Našičana. Odvojili su se tako na 19:14 i 24:18. Do samoga kraja Nexe ubacuje u brzinu više i na koncu slavi 33:23. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Marko Mrđenović, Saša Barišić-Jaman i Can Celebi s po šest postignutih pogodaka, Perica Lelić sakupio je četiri obrane, Martin Juzbašić šest, dok su najbolji kod Dubrave bili Ivan Vida i Ivan Dumenčić s po šest golova, a Igor Totić zaustavio je deset lopti, a Domagoj Grahovac tri.

Poreč - GRK Varaždin 1930 27:28 (12:15)

GRK Varaždin nakon velike je borbe šestog kola u Varaždinu uspio slaviti nad ekipom Poreča te tako upisati četvrto slavlje u domaćem prvenstvu. Borbeno je i izjednačeno bilo od prve minute susreta da bi se do sredine prvoga poluvremena gosti odvojili na 6:4. Domaćin ubrzo poravnava na 6:6 da bi se u završnici prvoga dijela gostujuća momčad serijom pogodaka odvojila na sigurnih 15:12.

Devet minuta u nastavku bilo je potrebno domaćoj momčadi da još jednom izjednači rezultat te tako osigurava 17:17. Do završnice drugog dijela gostujući rukometaši odlaze na +2 (22:20), u 50. minuti stiže novo poravnanje rezultata, a pogodak za pogodak igralo se u posljednjim minutama susreta, a pobjednički pogodak za 28:27 po novom izjednačenju Varaždinu donosi Jurica Vidaček. Odličan je kod Varaždina bio Ivan Sršensa sedam pogodaka, Mislav Lončar zaustavio je sedam lopti, dok se kod Poreča istaknuo Matija Rađaković s osam golova, Marin Sorić sakupio je jednu obranu, a Goran Čarapina tri.