Montpellier 28:32 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PSG odnio bodove iz Montpelliera, ali i dalje nema sudbinu u svojim rukama

Mihaela Bradovski • četvrtak, 07.05.2015.

Posljednji susret 22. kola francuskog prvenstva ujedno je bio i derbi koji je mogao potpuno odlučiti tko će biti prvak Francuske ove sezone. Odluka je ipak prolongirana nakon što je PSG unio zanimljivost u završnicu sezone pobjedom u Montpellieru...

Rukometaši Montpelliera imali su priliku već sada početi hladiti šampanjac. U 22. kolu ugostili su drugoplasirani PSG s tri boda prednosti i s pobjedom bi praktički sve riješili već četiri kola prije kraja, no Parižani su uspjeli slaviti s 32:28 i tako ostaviti prvenstvo otvorenim.

Bez obzira na ovu pobjedu, Parižani i dalje nemaju sudbinu u svojim rukama, moraju pobjeđivati do kraja prvenstva, ali se i nadati da će Montpellier negdje posrnuti. Do kraja sezone Montpellier ima dva vrlo neugodna gostovanja kod Chamberyja i Dunkerquea i Parižani definitivno nisu bez šanse.

Znajući da mogućnosti za popravak u nastavku prvenstva vjerojatno neće biti, PSG krenuo je odlučno tražeći pobjedu za zadržavanje nade u naslov prvaka.

Deset minuta trebalo je gostima da se po prvi puta odvoje, poveli su sa 6:3 i do kraja prvog poluvremena bez problema su održavali prednost. U završnici prvog dijela uspjela su i povisiti vodstvo te su na odmoru imali 17:12.

Montpellier je puno bolje otvorio drugo poluvrijeme i to najviše zahvaljujući vrataru Arnaudu Siefertu koji je ubilježio 20 obrana. Serijom 9:6 domaći igrači preuzeli su vodstvo za samo deset minuta igre u drugom dijelu i igralo se gol za gol sve do posljednjih devet minuta.

Tu su se Parižani raspucali i ponovno se odvojili golovima Baracheta, Abaloa i Narcissea te prelomili utakmicu na svoju stranu.

Završilo je 32:28 uz deset golova Mikela Hansena iz 20 pokušaja. Hrvati su bili stopostotni, Igor Vori i Marko Kopljar postigli su po tri gola, a Jakov Gojun jedan. Michael Guigou sa sedam golova bio je najefikasniji kod domaćina.